Tajomstvo interiéru v štýle zámku: palácová romantika a kúzlo staré Európy

Vizitka francúzskych interiérov v hradoch šľachticov a aristokratov

Vizitka francúzskych interiérov v hradoch šľachticov a aristokratov

Záujem o zámky a paláca, ktoré existovali už niekoľko stoviek rokov, nebol k dnešnému dňu znížený. Pôsobivé budovy sú už dlho uznávané ako neodmysliteľný atribút luxusu a sú nevyhnutným miestom pre každého turistov. Aby sme mohli uvažovať o tejto kráse, nie je potrebné ísť do Európy: stačí vytvoriť interiér v štýle zámku doma a vychutnať si jeho názory každý deň!

  • Charakteristické črty zámku
  • Veľká obývacia izba
  • Romantická spálňa
  • Luxusná kuchyňa
Moderné prevedenie starého štýlu

Moderné prevedenie starého štýlu

Charakteristické črty zámku

  • V preklade z francúzskeho "shato" sa rozumie hrad, palác alebo dom aristokracie. Zámok je neskorá kombinácia gotický s renesancie.

Charakteristickou črtou francúzskeho zámku sú:

  1. veža, vyvrcholila strecha a povinnú prítomnosť prízemia;
  2. Použitie cenných drevín spracovaných špeciálnou technikou. Všetky predmety musia byť lakované, opatrne leštené alebo zdobené maľbou;
  3. v závere sú vítané také prírodné materiály ako kameň, hodváb a keramické dlaždice. Rozmanitosť textúr a kvalita prírodných prvkov pomáhajú obnoviť potrebnú atmosféru luxusu a zdokonaľovania;
  4. pastelové farby - povinný atribút každej miestnosti v tomto štýle. Celý paletové jemné odtiene a ušľachtilých prúdi hladko z jednej farby na druhú pomocou bielej;
  5. kombináciou všetkých vlastností je interiér v štýle zámku veľmi svetlý, pokojný a rafinovaný. Pobyt v takejto miestnosti prináša veľa dojmov, medzi ktorými je spojenie s minulosťou, a to najmä atmosféra.

Tip! Pri vytváraní štýlu zámku je hlavnou úlohou dizajnéra vyjadriť atmosféru tepla, komfortu a aristokratickej prepracovanosti. To si vyžaduje prirodzené materiály alebo veľmi kvalitné analógy, ktoré sú ťažko rozpoznateľné.

Použitie prírodných dokončovacích materiálov je hlavnou charakteristikou štýlu

Použitie prírodných dokončovacích materiálov je hlavnou charakteristikou štýlu

Veľká obývacia izba

V rozkvetu štýle obývacie steny zdobia textilu - obvykle luxusným hodváb. Vzhľadom na čas, ktorý môže byť nahradený kvalitatívnou imitáciou. Pre dokonalé uchytenie tapety s hodvábnymi niťami nevyhnutne pastelovými tónmi.

Tip! Dokonalým riešením bude damaškový vzor, ​​ktorý sa často používa v interiéri zámku.

Stred stropu musí byť zdobený masívny luster, odporúča sa vybrať kovaná štruktúra pod bronzom s niekoľkými rohmi. Jeho vzhľad by mal pripomínať pálenie sviečok a vyzerá ako kráľovský pompézny.

Okná sú zdobené bohatými záclony zo saténovej alebo zamatovej. Tkanina je lepšie väzba so špeciálnym vychystávaním uprostred, vyrobená zo saténu alebo zlaceného kábla.

Nábytok v obývacej izbe by mal byť prezentovaný skupinou pohoviek: útulná pohovka a kreslá sa nachádzajú oproti televízoru. Medzi nimi dokonale padne konferenčný stolík. Za ním môžete vziať hostí a piť čaj alebo kávu. Je vhodné si vybrať tabuľka teplých hnedých odtieňov tmavého dreva. Požadovaná dostupnosť závit, odrážajú luxus a monumentalitu. Vedľa pohovky môže byť umiestnený malý stôl, na ktorom môžete dať lampa v hodvábnom odtieni, je tiež vhodné vziať knihu od neho, ak je to potrebné.

Prítomnosť originálnych dekoračných prvkov vyjadruje základnú náladu miestnosti

Prítomnosť originálnych dekoračných prvkov vyjadruje základnú náladu miestnosti

Tip! Rôzne objekty technológie musia byť skryté za dekoračnými panelmi. Atmosféra renesancie bude zlomená, ak v štylizovanom stredovekom zámku v strede obývacej izby vznikne obrovská televízia.

Elegantný obývacia izba

Elegantný obývacia izba

Romantická spálňa

Ak chcete zdobiť steny, môžete použiť tapetu s diskrétnym výkresom zobrazujúci scény z obdobia stredoveku a vidieckych motívov. Ako farebná schéma, ako hlavnú charakteristickú črtu štýlu prevláda pastel. Kľudné a ušľachtilé odtiene sú obzvlášť dôležité v spálni, kde atmosféra pokoja vytvára pohodlie a pohodlný oddych.

Dôležité! Ústrednou postavou v spálni je posteľ s obrovským množstvom dekoračné vankúše.

Používa sa aj dekorácia záclonka, ktorý bol v starých časoch vytvorený na uchovanie tepla počas spánku. Do dnešného dňa je vrchnák navrhnutý skôr na dekoráciu a obnovu štylistiky.

Zriediteľné pastelových farieb pomôže nočné stolíky, lavice a komoda. Postel musí mať koberec s vhodným ornamentom. rolety je lepšie si vybrať hodváb pokojných svetelných tónov bez vzoru s mäkkou záclonou. Môžete použiť obrazovka, ktorý je považovaný za tradičný prvok zámku. Skriňa by mala byť tiež ozdobená rezbármi a vykonávať funkciu priestranná šatňa.

Luxusný interiér s výbornou chuťou

Luxusný interiér s výbornou chuťou

Tip! Dôležitým prvkom štýlu šato sú zrkadlo, ktoré sa používajú na zvýšenie priestoru, prehrávanie svetla a zdobenie.

Pri výbere podrobností je potrebné byť veľmi opatrní, pretože každý z nich bude dominantný

Pri výbere podrobností je potrebné byť veľmi opatrní, pretože každý z nich bude dominantný

Luxusná kuchyňa

Na dekoráciu kuchyne sa používa hlavne drevo, z ktorého je vyrobená kuchynská sada a jedáleň. Nábytok vo varení by mal reprezentovať krásny vyrezávaný bufet, závesné skrine, table-ostrov a stôl so zásuvkami s pracovným povrchom. Pre štýl zámku sa vyznačuje priestrannosť, takže kuchyňa s toľkým nábytkom nemôže byť stratená.

Harmonický a zároveň komplexný obraz dizajnu kuchynského priestoru

Harmonický a zároveň komplexný variant dizajnu kuchynského priestoru

V kuchyni je nevyhnutne jedáleň s vynikajúcou obsluhou drahých jedál - porcelán, kryštálu a striebra. Kruhový stôl s vyrezávanými nohami v renesančnom štýle môže byť pokrytý jemnou obrus a usporiadajte v kruhu štyri stoličky s zakrivenými chrbtami z tmavého dreva.

Zaujímavým riešením je vytvorenie interiéru "vína", ktorý je úplne v súlade so smerom, pretože výroba odrodových vín je celá kultúra.

Tip! Ako hlavné motívy a dekoratívne prvky môžete použiť sudy, hroznové zhluky a kombinácia béžovej farby s bohatým bordeaux. Takáto myšlienka sa nestane stylizáciou luxusu paláca, ale skôr naopak, urobí interiér domácimi a jednoduchšími.

Správne prispôsobený nábytok doplní tento komplexný štýl

Správne prispôsobený nábytok dopĺňa taký komplexný štýl

Tip! Vytiahnite odsávač pár nad sporák na špeciálnom portáli, ktorý je zdobený rezbami a zdobí štruktúru. Je lepšie čistiť všetky domáce spotrebiče v skrini a získať to len v prípade potreby.

Charakteristické príslušenstvo, materiály a odtiene vytvárajú bohatý vzhľad a dávajú požadovaný aristokratický tón

Charakteristické príslušenstvo, materiály a odtiene vytvárajú bohatý vzhľad a dávajú bytu aristokratický tón

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

14 + = 18

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: