Lauko nešiojamas oro kondicionavimas: populiarių modelių apžvalga ir tai, ką reikia žinoti prieš perkant

Stacionari klimato patalpų sistema su grindų oro kondicionavimu

Stacionari klimato patalpų sistema su grindų oro kondicionavimu

Kiekvienas nori bet kuriuo metų laiku savo namuose sukurti patogią atmosferą. Ir jei patalpų šildymas problema buvo išspręsta ilgą laiką, oro aušinimas patalpose vis dar yra labai sudėtingas procesas. Lauko nešiojamas oro kondicionierius - naujos kartos namų aušinimo sistemos, kurios yra puiki alternatyva klasikiniai oro kondicionieriai.

Turinys:

 • Dizaino savybės
 • Privalumai ir trūkumai
 • Be oro kanalo
 • Įdiegimas
 • Priežiūra
Atsargiai įrengti oro kondicionierius bet kurioje namuose su grindų sistema

Atsargiai įrengti oro kondicionierius bet kurioje namuose su grindų sistema

Mobilus nešiojamasis mažojo dydžio oro kondicionierius

Mobilus nešiojamasis mažojo dydžio oro kondicionierius

Idealus sprendimas įrengti šildymo sistemą bet kurioje patalpoje

Idealus sprendimas įrengti šildymo sistemą bet kurioje patalpoje

Mažas asmeninis šildymo ir vėsinimo prietaisas

Mažas asmeninis šildymo ir vėsinimo prietaisas

Pagrindinė sienų oro kondicionierių montavimo kliūtis yra didelė jų kaina. Taip pat yra gana sunku gauti vietos valdžios leidimą įrengti oro kondicionierių senoviniame pastato, kuris yra architektūros paminklas. Siekiant išspręsti visas pirmiau minėtas užduotis, buvo išrastas grindų kabinamas nešiojamasis oro kondicionierius, kurio montavimo kaina yra gerokai mažesnė nei sumontuotų pakabinamų oro kondicionierių kaina. Tokios sistemos yra kompaktiškos, neužima daug vietos ir puikiai tinka interjeras.

Lauko oro kondicionavimas nereikalauja profesionalių įrengimų ir reguliarios priežiūros išlaidų

Lauko oro kondicionavimas nereikalauja profesionalių įrengimų ir reguliarios priežiūros išlaidų

Lauko nešiojamas oro kondicionierius yra patogus ir, svarbiausia, klasikinių sistemų funkcinis pakeitimas. Klimato technologijos nėra privalomas namų tobulinimo elementas, todėl būtina pasirūpinti jo pirkimu savarankiškai. Verta prisiminti, kad šis segmentas rinkoje pasirodė santykinai neseniai, dėl kurio grindų oro kondicionieriai neturi įvairias rūšis.

Išorinis oro kondicionierius yra šviesus dizainas

Išorinis oro kondicionierius yra šviesus dizainas

Šis prietaisas turi daug privalumų ir trūkumų. Norint tinkamai pasirinkti nešiojamą arba stacionarus oro kondicionierius, būtina išsamiai ištirti jo ypatybes. Gamintojai iš viso pasaulio savo produktus pateikia įvairiose kainų kategorijose. Bet tikrai kokybiško prietaiso įsigijimas yra įmanomas tik pasirinkus tam tikrą kambario oro kondicionierių, atsižvelgiant į visas funkcijas.

Šiuolaikinio dizaino grindų įrengto oro kondicionieriaus sistema

Šiuolaikinio dizaino grindų įrengto oro kondicionieriaus sistema

Dizaino savybės

Pirkti nešiojamus lauko oro kondicionierius gali būti dviejų tipų: monoblocks ir split-sistemos. Kiekviena iš šių sistemų turi privalumų ir trūkumų.

Monoblokai būdingi tuo, kad kiekviena sistemos dalis yra paslėpta po pagrindine korpusu. Yra toks oro kondicionierius iš dviejų pagrindinių dalių: garintuvas ir kondensatorius. Sistemos veikimo metu aušintuvas nuolat cirkuliuoja atskirai kiekvienai oro kondicionieriaus daliai. Tokiu atveju yra sumontuotos dvi prietaiso dalys, todėl jis vadinamas "monobloku". Šaltnešis suspaudžiamas kompresoriumi, o oro sugertimi tampa dujiniu. Kondensatorius perduoda šilumą per oro kanalą.

Grindų oro kondicionierius be oro išleidimo angos

Grindų oro kondicionierius be ortakio

Pagrindinis šio oro kondicionieriaus bruožas yra tai, kad kondensatorius atvėsinamas oru iš kambario, po kurio oras ištraukiamas į gatvę.

Padalijimo sistema skiriasi nuo monobloko daugiausia pagal jo struktūrą. Jis turi du tarpusavyje sujungtus blokus, vienas iš kurių yra namo interjere, o antrasis - išorėje. Šio prietaiso konstrukcija taip pat apima oro įleidimo angą ir specialų kondensato baką.

Grindinio kondicionieriaus split sistema

Grindinio kondicionieriaus split sistema

Veikimo metu tokios sistemos sukuria nereikšmingą triukšmą ir taip pat turi aukštą veiklos efektyvumą. Dėl tokių dalių sistemos charakteristikų yra daug geresnių nei įprastų monoblokų. Nepaisant to, kad jie mobilūs, dėl didelio įrenginio efektyvumo jie turi didelę kainą.

Oro kondicionierius be oro išleidimo į vidų

Oro kondicionierius be ortakio viduje

Patarimai! Renkantis oro kondicionierių, pirmiausia turite vadovautis ne kaina, bet jo efektyvumu ir pagrindinėmis savybėmis. Prastos kokybės sistema gali reikalauti reguliarų remonto, tai yra papildoma kaina.

Mobilus lauko oro kondicionierius yra patogus ir praktiškas oro kondicionierius

Mobilus grindų oro kondicionierius - patogus ir praktiškas oro kondicionierius

Privalumai ir trūkumai

Visi šio tipo oro kondicionavimo sistemos turi pagrindinį pranašumą, tai yra jų judrumas. Skirtingai nei klasikiniai lauko oro kondicionieriai, nešiojami jie gali būti perkelti į namuose ar net pervežti juos į kitą vietą. Taip pat verta paminėti keletą teigiamų savybių nešiojamųjų oro kondicionierių, kurie suteikia jiems pranašumą prieš stacionarias sistemas:

Patogios rankenos leidžia perkelti įrenginį į kambarį, kuriame labiausiai reikia aušinimo ar šildymo

Patogios rankenos leidžia perkelti įrenginį į kambarį, kuriame labiausiai reikia aušinimo ar šildymo

 • Greitas įdiegimas, nereikalaujantis sudėtingo darbo ir specialių įrankių. Tai leidžia naudoti tokias sistemas pastatuose, fasadai kuri oro kondicionavimo įrenginių uždėjimas yra draudžiamas.
 • Jūs galite įdiegti nuomojamose patalpose, nes nereikia gauti leidimo įdiegti sistemą.
Kompaktiškas rankinis oro kondicionierius

Kompaktiškas rankinis oro kondicionierius

 • Pastato fasadas Tai nėra iškraipyta dėl to, kad trūksta lauko įrenginio.
 • Mobilios split sistemos yra didelės galios, todėl, nepaisant jų mažo dydžio, jie pagal klasikines aušinimo sistemas yra panašūs.
 • Galimybė naudotis modeliais be ortakio, tai labai palengvina transportavimą.
Mobilusis oro kondicionierius gali būti įrengtas bet kurioje patalpoje, prie kurios prijungta 220 voltų laidų

Mobilusis oro kondicionierius gali būti sumontuotas bet kurioje patalpoje, prie kurios yra prijungta 220 voltų elektros instaliacija

Perskaitę atsiliepimus ant nešiojamojo grindų oro kondicionieriaus, galite pasirinkti tinkamiausią jūsų namuose įrenginį pagal reikalingas charakteristikas. Be teigiamų grindų oro kondicionierių savybių, verta paminėti ir trūkumus:

 • Kondensatorius yra namo vidų, tuo pačiu sukuriantis triukšmą, kuris gali sukelti namų gyventojams diskomfortą.
 • Sistemoje nėra nutekėjimo, kuris ištuštintų kondensatą. Tokiu atveju nuosėdos surenkamos specialioje talpykloje, kurią oro kondicionieriaus savininkas turi reguliariai išvalyti.
Oro kondicionierius su oro išleidimo anga yra masyvi

Oro kondicionierius su oro kanalu yra dar didesnis

 • Darbo proceso oras yra stipriai pašildomas, nepaisant kokybinės šilumos izoliacijos.
 • Kambario interjere oro kondicionierius užima daug vietos, todėl jo neleidžiama montuoti mažame kambaryje.

Apskaičiuota keletas privalumų ir trūkumų, galima įsigyti nešiojamąjį nešiojamą oro kondicionierių, kurio kaina visiškai atitiks kokybę.

Grindų oro kondicionierius be oro išleidimo angos nesudaro kondensato, todėl prisidedama prie agregato bendrųjų matmenų sumažinimo

Grindų oro kondicionierius be oro kanalo nesudaro kondensato ir todėl neturi didelių matmenų

Be oro kanalo

Visų tipų nešiojamieji oro kondicionieriai yra tik pusė, tačiau šiuo metu gamintojai siūlo naują mobilią sistemą, kuriai nereikalingas specialus įrengimas. Nešiojamas oro kondicionierius be oro daviklio dirba vandens sąskaita ir susideda iš kelių dalių - konteinerio su vandeniu, vandens sugeriančia medžiaga, ventiliacijos sistema, kuri padeda orui išgaruoti drėgmę sugeriančia medžiaga.

Kai garintuvas veikia, atvėsus oras nepalieka kambario ir atidaro duris

Kai garintuvas veikia, atvėsus oras nepalieka vietos

Visų pirma tokie oro kondicionieriai turėtų būti vadinami oro drėgmės stebėjimo sistemomis, nes dėl šios funkcijos jie yra prietaisai cool kambariai.

Įrenginio eksploatavimo metu iš jo išgaruoja vanduo, todėl jo kiekis turi būti nuolat reguliuojamas. Dažnai oro kondicionierių gamintojai pataria išpilti aušinto skysčio į specialų konteinerį, kuris leidžia žymiai sumažinti oro temperatūrą.

Vidinio ir išorinio įrenginio paprastumas leidžia pagerinti oro kondicionieriaus dizainą

Vidinio ir išorinio įrenginio paprastumas leidžia pagerinti oro kondicionieriaus dizainą

Daugybė atsiliepimų apie šį įrenginį yra neigiamos dėl sudėtingo operacinio proceso ir mažo prietaiso efektyvumo oro aušinimo požiūriu. Taigi, norint įsigyti nešiojamąjį lauko oro kondicionierių be ortakio, atsižvelgiama į visas jo veikimo charakteristikas.

Mobilusis oro kondicionierius veikia įprastu vandentiekio vandeniu, todėl jis yra ekologiškesnis

Mobilusis oro kondicionierius veikia įprastu vandentiekio vandeniu, todėl jis yra ekologiškesnis

Įdiegimas

Norint, kad kokia nors sistema veiktų kokybiškai ir efektyviai, būtina pasirūpinti tinkamu įrengimu. Svarbu atsižvelgti į tai, kad oro kondicionierius yra elektrinis prietaisas, todėl svarbu atkreipti dėmesį į saugumą eksploatavimo metu. Įdiegus tokią sistemą, būtina patikrinti laidus, oro kondicionieriaus eksploatavimo metu jo nereikėtų perkrauti. Skirtingai nuo klasikinių aušinimo sistemų, nešiojamieji oro kondicionieriai gali būti įrengti bet kuriuo metu, nes jų montavimui nereikia leidimo.

Oro kondicionieriaus pasirinkimas yra būtinas, atsižvelgiant į prietaiso šiluminę galią, nes tai yra būdinga savybė, kuri parodo, kaip efektyviai veikti. Įrengimui reikalingas santykinai nedidelis įrankių komplektas, kurį sudaro vamzdžių pjaustytuvas, perforatorius ir grandiklis.

Uždarojo tipo mobilieji oro kondicionieriai, kurie dažnai naudojami kasdieniame gyvenime, turėtų būti dedami ant specialios lentynos ar kito aukščio. Tai leis tolygiai paskirstyti šalto oro iš įrenginio apačios ir viršaus. Atidarykite oro kondicionierius aplink jų mažą plotą, taigi jie turi būti patalpinti tiesiai šalia žmonių apgyvendinimo vietos.

Mažas vienetas, leidžiantis montuoti ant paviršių

Mažas vienetas, leidžiantis montuoti ant paviršių

Įrengdami oro kondicionierių, turėtumėte atidžiai perskaityti gamintojo rekomendacijas dėl konkretaus prietaiso modelio įrengimo. Dėl to įdiegta sistema ne tik naudos mažiau energijos, bet ir veiksmingai atliks savo darbą bet kuriuo metų laiku.

Ant grindų montuojamas oro kondicionierius neturi atitikti įrengimo, o tai ypač pasakytina apie nuomojamas patalpas

Grindų oro kondicionierius nereikia suderinti su įrengimu, o tai ypač svarbu nuomojamos patalpos

Priežiūra

Deja, šiuo metu nėra aušinimo sistemų, kurios būtų nepriklausomai reguliuojamos ir išvalomos. Štai kodėl kiekvienas oro kondicionieriaus savininkas per operaciją turėtų atkreipti dėmesį į prietaiso priežiūrą.

Oro kondicionierius rekomenduojamas įrengti netoli atidaryto lango ar balkono, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai yra kenksmingi

Oro kondicionierius rekomenduojamas įrengti netoli atidaryto lango ar balkono, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai yra kenksmingi

Norint surinkti kondensatą uždarose sistemose, įrengiamas specialus konteineris su vandeniu. Šioje prietaiso dalyje nuolat prasiskverbia oras, viduje yra įvairūs mikroorganizmai, taip pat grybai. Eksploatacijos procese dauginasi mikroorganizmai, kurie galiausiai gali sukelti neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Padėklas turėtų būti periodiškai nušluostytas specialiais dezinfekantais.

Nešiojamo oro kondicionavimo įrenginys

Nešiojamo oro kondicionavimo įrenginys

Visi filtrai taip pat turi būti valomi, nes jie apsaugo juos nuo dulkių ir nešvarumų. Jei ši sistemos dalis nėra išvalyta, oro kondicionierius nebus veiksmingas ir mažos dulkių dalelės pateks į kambario žmonių plaučius. Bet kokio modelio oro kondicionavimas ir sąnaudos praranda teigiamas savybes, jei jos laiku nevalydamos. Dulkėtojo prietaiso charakteristika yra nedidelio našumo elektros energijos sunaudojimas.

Reguliarus akių valymas oro kondicionieriuje su oro išleidimo angomis padės ilgiau

Reguliarus akinių oro kondicionieriaus oro valytuvų valymas padės ilgiau

Lauko nešiojamas oro kondicionavimas: išvados

Nešiojami oro kondicionieriai yra puikus daugelio problemų sprendimas. Jie yra labai našūs ir nereikalauja ypatingų pastangų įrengimui. Dėl patogaus dizaino oro kondicionierius galima perkelti ne tik patalpose, bet ir lauke. Dėl daugelio privalumų šis įrenginys su kiekvienais metais tampa vis populiaresnis.

Modernus grindų kondicionieriaus modelis, turintis nuotolinio valdymo pultelį ir laikmatį

Modernus grindų kondicionieriaus modelis, turintis nuotolinio valdymo pultelį ir laikmatį

Monoblokų sistemos susideda iš dviejų dalių, saugiai paslėptų apsauginiame korpuse. Split sistemos yra padalintos į du vienetus, o jų pagrindinis pranašumas - gana mažas triukšmas eksploatavimo metu ir didelis efektyvumas.

Išorinis nešiojamasis oro kondicionierius yra vis populiaresnis vartotojui dėl jo praktiškumo ir originalumo

Grindų oro kondicionieriai vis populiarėja tarp vartotojų dėl jų praktiškumo ir originalumo

Kad bet kuri sistema tinkamai veiktų ir visiškai atliktų užduotis, būtina atlikti teisingą įrengimą. Ypatinga nešiojamo oro kondicionieriaus struktūra leidžia montuoti be specialisto pagalbos. Tačiau norint, kad įrenginys būtų teisingas, svarbu laikytis gamintojo nurodytų taisyklių. Po įdiegimo periodiškai reikia atkreipti dėmesį valymas nešiojama sistema, nes darbo kokybė priklauso nuo filtro grynumo.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

49 + = 54

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: