Aktualny Kobieta: Jak określić inteligencję w kota?

Dr. Valérie Dramard: Inteligencja jest złożonym pojęciem, które obejmuje praktycznej inteligencji, inteligencji społecznej i emocjonalnej inteligencji. Podsumowując, można powiedzieć, że inteligencja to zdolność do rozwiązywania problemów i dostosować się do nowej sytuacji. To jest dokładnie przeciwieństwem tego, co Kartezjusz powiedział, że zwierzęta są zaprogramowane maszyny zawsze reagują w ten sam sposób!

 

FA: Istnieje wiele badań na temat inteligencji psa, mniej na kota. Dlaczego według ciebie?

Dr V. OC: To prawda, ale jestem pewien, że się zmieni. Jeśli prawie tuzin laboratoria na całym świecie pracę na inteligencji psa jest po części dlatego, że jest bliżej człowieka, a dłuższy niż kot. Zwłaszcza, że ​​kot zawsze uważana była samotną i niezależną zwierzę, mającego niewiele interakcji z swego pana ... Teraz zdajemy sobie sprawę, teraz sobie sprawę, że nie jest to przypadek i naukowcy zaczynają s „zainteresowanie nim.

 

FA: Nie wiemy, czy są koty mądrzejszy niż inni?

Dr V. OC: Tak, to jest jeszcze oczywiste. Jak u wszystkich ssaków, istnieją bardzo wyraźne indywidualności, z kretynów i zaradny. Inteligencja jest mieszaniną wrodzone i nabyte, więc nie ma koty linie z mądrzejszy od innych rodzin. To nie jest kwestia rasy, ale od osób fizycznych.

 

FA: Matka ona odgrywa ważną rolę w tym kierunku?

Dr V. OC: Kot odgrywa istotną rolę edukacyjną. To ona uspokaja nieśmiałej kociąt lub kontrolować tych, którzy są zbyt aktywne. To nadaje wiedzy dla wszystkich jego zakresu i reguluje umiejętności kotek, tak aby nie stały się przeszkodą. Bardzo aktywny kot będzie na przykład prawdopodobnie bardziej zaradny, ale wykształcenie matki, może on być zbyt aktywne i narażają się na niebezpieczeństwo.

 

FA: Czy możemy powiedzieć, że koty, które komunikują się wiele z ich mistrzów są mądrzejsi od innych?

Dr V. OC: Jest to jedno z kryteriów, tak. Spontanicznie, kot komunikuje się ciągle ze swoim panem, za pomocą wyrażeń niewerbalnych. Wszystkie jego mimika i ruchy ciała mają znaczenie. Następnie widzimy, że są koty, które artykułować bardziej niż innych, takich jak syjamskich i orientalnych. Są inteligentniejsze do tej pory? Mam pokusę, by powiedzieć tak, ponieważ te odgłosy wzmocnienia interakcji społecznych.

 

FA: Co według Ciebie może zamiast ograniczać inteligencję kota?

Dr V. OC: Ponieważ u ludzi niektóre zaburzenia psychiatryczne (depresja, stany lękowe i zespół nadpobudliwości psychoruchowej) powodują zaburzenia układu nerwowego, która opóźnia albo zmienia połączenia nerwowe pomiędzy różnymi częściami mózgu. Konkretnie, depresyjny kot ma większą motywację, aby rozwiązać problem, podczas gdy nadpobudliwe kot może nie być w stanie się skupić. W obu przypadkach, inteligencja ma kłopoty wyrażaniu siebie.

 

FA: I doładowania? Czy są jakieś rzeczy do zrobienia?

Dr V. OC: Tak, ale do połączenia z inteligencją kota, należy wrócić do swojego umysłowego i zmysłowego świata. Jeśli oferta działalność, która jest fizycznie lub psychicznie niezdolny do udziału, w sposób nieunikniony, to nie będzie działać! Najprostszym jest wykorzystanie gier edukacyjnych, które zostały zaprojektowane z pomocą lekarzy weterynarii w celu stymulowania poznawczych i fizyczne działanie kotów. Ale każdy może również wzbogacić otoczenie swojego kota w domu, różnej działalności. Pocisk haczyk, o kubeł ukryte w skarpecie lub kubka ... wszystko, co zachęca kota do zabawy i / lub w celu rozwiązania problemu jest warte podjęcia. Chodzi o to, aby zawsze pozostać w zabawy, oferując interesującą nagrodę: krokietem Zamiast wydawać pieniądze!

 

2 strony (test z wynikiem) Q.I.

Przetestuj swoją Q.I.

 

1. TV pokazują transmisje birdsong

a) Zwraca ucha.

b) nie reaguje.

c) który miauczy i blisko telewizora.

 

2. Jest on zamknięty przez przypadek w pokoju

a) Nie ma problemu, może on otworzyć drzwi skacząc na uchwycie.

b) Szkoda, że ​​zasypia, aż ktoś otworzy go.

c) On drapie, meow ... robi wszystko, aby przyciągnąć uwagę.

 

3) to nazwać po imieniu

a) pochodzi ona z łatwością.

b) poddaje się reakcji po upływie dłuższego czasu.

c) Minou? On nie wie, kto to jest.

 

4) Kolega nie wie, przyjdzie do ciebie

a) pochodzi ona spontanicznie ocierają się nim.

b) obserwowane na odległość.

c) Chowa do czasu opuszczenia.

 

5. ruch i / lub zmienić wystrój swojego domu

a) To trwa kilka dni, aby przyzwyczaić.

b) Nie ma już będzie sikać wszędzie.

c) Nie martw się, że pasuje.

 

6. Polowanie na muchy, to jest:

a) zwycięzca każdym razem.

b) Loser 5 razy na 10.

c) Nie, on nawet nie próbować.

 

7. obliczu problemu (kawałka mięsa ukryte w skarpetce)

a) Odwraca się i kończy się meow.

b) Zawsze znajdzie się rozwiązanie, aby go rozwiązać.

c) Oh, istnieje rozwiązanie?

 

8. rzucisz piłkę nadziewane z kocimiętki

a) Daje bezstykowa i odchodzi.

b) On gra z przyjemnością.

c) Uciekł.

 

9. W swoim łóżku, kot utknął na ciebie, zmienić pozycję:

a) idzie.

b) zmienia pozycję i pozostaje blisko ciebie.

c) On nie porusza się ani na jotę.

 

10. Jeśli chodzi o jego drodze meow:

a) który miauczy przynajmniej trzy różne sposoby.

b) zawsze miauczy w ten sam sposób.

C) Jest to wielkie mówca, z co najmniej 5 różnych meows.

 

Wyniki badań:

 

Obliczyć liczbę punktów uzyskanych i zobaczyć wyniki:

1. a) 1 b), 0. c) 2.

2. a) 2 b) w 0 ° C) 1.

3.) 2. B) 1. c) 0.

4. a) 1 b), 2, C) 0.

5. a) 1 b), 0. c) 2.

6.) 2. B) 1. c) 0.

7. a) 1 b), 2, C) 0.

8. a) 1 b), 2, C) 0.

9. a) 1 b), 2, C) 0.

10. a) 1 b), 0. c) 2.

 

Więcej niż 16 punktów:

Super kot

Some like it, nie ma! Zaradny, towarzyski i jest w stanie dostosować się do każdej sytuacji, to kot następnie wykazał peerless inteligencję. Minusem? To może potrwać okazję prowadzić za nos. To nie byłby pierwszy to zrobić ...

 

Od 7 do 16 punktów:

normalny kot

Pile w standardzie: problem bez kota chętnie uczy się komunikować i wie dobrze żyć z jego nauczycieli. Zawsze można go zachęcić do rozwijania swoich zdolności, pod warunkiem, że nie starają się wyciągnąć go jak psa.

 

Mniej niż 7 punktów:

Mogłoby być lepiej

Gdzie jest problem? Czy stary kot (lub starcze) lub cierpiących na zaburzenia psychiczne? Jeśli jest to kot dorosły, to nie jest zestresowany i jest w doskonałym zdrowiu, to pewnie trzeba trochę stymulacji, aby zwiększyć swoje neurony. Konkretnie? Zmienia się z kanapy, aby zaproponować nowe działania. Sesja gra może sprawić mu tylko dobrze!