Niedzielna noc blues odnosi się do tego uczucia przygnębienia, nuda, który przypada na osobę w ostatnim dniu tygodnia. To może powodować w niektórych przypadkach szkodliwe przejawy fizyczne (jeden czuje wiązanej na brzuchu, bez energii).

Wydaje się, że nie ma wystarczająco dużo czasu, aby zrobić coś przyjemnego, ale nie ma zbyt wiele czasu na nudę ...

Nie wszyscy są równi wobec bluesa, kilka powodów można wytłumaczyć w ten sposób:

- Ludzie źle zorganizowane, którzy popychają ograniczenia cały weekend (praca domowa, Czyszczenie i przechowywanie, zadania administracyjne ...) i kiedy jest niedziela noc jest panika!

- Niespokojne, ludzie zaniepokojeni, że projekt w życiu zawodowym (lub szkoły) zbyt szybko, „Mam tak wiele do zrobienia w godzinach porannych przybywających w biurze,” Jest absolutnie konieczne, wyślę tę wiadomość „” To nie należy zapominać, aby odpowiedzieć na tę osobę ... "

- Dla ludzi, którzy są wrażliwi na rytm biologiczny fakt rozłożenie harmonogramy wschodzie i zachodzie słońca na weekendy biologicznie zakłóca. W porze lunchu są jeszcze w piżamie, mieli plany na niedzielę, ale nie udało się „rozpocząć dzień.”

Równie dobrze może być z trzech profili na raz, więc trzeba zidentyfikować problemy do rozwiązania.

5 porad, aby spróbować uniknąć niedzielę wieczorem bluesa

Tip # 1
Spróbuj utrzymać rytm. Nie, to nie jest do utrzymania w tym samym tempie jak w ciągu tygodnia (i na szczęście!), Ale uniknąć się spać zbyt późno. Można umieścić zegar rano na przykład w celu uniknięcia zbyt późno wstawać, zabronione jest zbyt długie drzemki po południu, i wolimy krótką drzemkę, które będziemy podejmować w pełni korzystać z zalet. Tak, bo to zły przebudzenie z drzemki zbyt długo może powodować bluesa. Dlatego nie umieszczać zbyt surowe ograniczenia, nadal wykorzystać weekend wyjść i odpocząć ... ale z umiarem.

Tip # 2
Kiedy budzisz się w niedzielę rano, konieczne jest, aby umieścić w ruchu na rozpoczęcie dnia. To bierze prysznic (choć marzymy wisi w piżamie!), A można angażować się w aktywność fizyczną, aby obudzić ciało i umysł. Przede wszystkim, wybraliśmy się działalność, która nam się podoba, jesteśmy zadowoleni, a relaksuje nas. Znowu, nie naciskać!

Wskazówka 3
W niedzielę, narazić się na pozytywnych emocji. Program dni musi być „pozytywne” i składa się z zajęć przyjemnych zajęciach: gotowanie z dziećmi, gry planszowe z rodziną, napoje z przyjacielem, przejażdżki z przyjaciółmi ... dzielenia i wymiany muszą być obecne, aby odłożyć na bok wszelkie problemy osobiste lub zawodowe.

Porada 4
Wynoś się! Czy planujecie wieczory, to nie jest, bo jutro jest poniedziałek musi pozostać zamknięty w jednej. Bez konieczności iść później można pójść do teatru, kina, restauracji, a nawet zakupy, ponieważ niektóre miejsca są teraz otwarte w niedziele.

Porada 5
Odłącz, a nie tylko pracować bok: obniżyć powiadomień w telefonie, wyłącz sieciach społecznościowych od popołudnia. Rzeczywiście Facebook, Instagram, Twitter i inne serwisy społecznościowe mogą wysyłać do Ciebie zły pomysł: „Sunday ta dziewczyna jest o wiele lepiej niż ja! ”. Czujesz, że inni mają niezwykłą żywotność w porównaniu do naszego ... A jeśli było trochę więcej niż ty w końcu? Chodź, rozłącza, a my tak myśleć!

Dziękuję Florian Ferreri, psychiatra i współautor (z Gautier Bouchaud) Klęska Blues w niedzielę wieczorem, 52 w weekendy, aby zapisać (wydanie Hachette).

Odkryj łagodne sposoby badania, czy bluesa

Znajdź w Wideo 5 wskazówek, aby walczyć z bluesem jesieni