Thoracic oddechowy: co to jest?

Pierś oddychanie jest znany w czysto automatyczny i nieświadomy. Ten rodzaj oddychania jest pracować tylko górną część klatki piersiowej i brzucha nie powiedzie się. Płuca nie są następnie odpowiednio stosować: są one w rzeczywistości wypełnione powietrzem na 30% swojej pierwotnej pojemności. Pierś oddychanie może spowodować wiele dolegliwości, począwszy od uczucia niepokoju i stres z nieprzyjemnym uczuciem dyskomfortu, ucisk w klatce piersiowej lub duszność. Czasem może to być powierzchowne, jerky i nieregularne. Ponadto, zapobiega to komórki od jedzenia zazwyczaj tlenu i prowadzi do nieprawidłowego dyspozycji różne toksyny obecna w organizmie. W sumie, to nie kontrolowane oddychanie może mieć niekorzystny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne i psychiczne i emocjonalne.

Brzucha oddech: wellness i relaks codziennie

Metoda ta po prostu polega na pobraniu nowej świadomości jego oddechu, a nie tylko jako zjawisko naturalne i instynktowne, ale również jako działanie przemyślane, celowe i kontrolowane. Jest to, aby nauczyć się prawidłowo oddychać, zgodnie z potrzebami organizacji. Brzuszny oddech jest sens. W przeciwieństwie do klatki piersiowej oddychania, górna część ciała nie rusza: to brzuch, który działa.

Korzyści z oddychaniem brzusznej nie spodziewać. Technika ta, po opanowaniu pozwala na:

  • do odprowadzania gazowego odpady znajdujące się w korpusie;
  • regulować bicie serca ;
  • znacznie zmniejszyć stres i obawy (Brzucha oddychania zatem pomaga w walce przeciwko różnym i uzależnień uzależnień, takich jak alkohol i tytoniu);
  • promowanie utlenowania krwi i komórek;
  • doświadczenie stan dobrego samopoczucia i spokoju;
  • stymulować produkcję endorfiny;
  • lub aktywowania kanałów nerwowych.

Jak ćwiczyć oddychanie brzucha?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, klatki piersiowej oddech nie jest zasadniczo unikać. Na to, aby stać się korzystne, wystarczy skojarzyć go z oddychaniem brzusznej. Rzeczywiście, to jest połączenie obu metod uzyskane doskonałe oddychanie. Konkretnie pompowania dolną żołądka (brzucha), a górny korpus (piersi). Jest to zwyczaj tylko szkolenia i koncentracji będzie osiągnąć dobry wynik. Korzyści będą odczuwalne natychmiast. Należy również zauważyć, że jest to rodzaj oddechu, który jest używany do wykonywania zawodu medytacja i joga : Obawy znikną szybko, pozostawiając miejsce dla poczucia dobrobytu i spokoju. 

Aby zmaksymalizować efektywność oddychania brzusznego, ładne proste ćwiczenia mogą być wykonywane codziennie: ręka delikatnie spoczywa na brzuchu, po prostu wdychać głęboko przez nos licząc do pięciu, a następnie wydech powoli całe powietrze w płucach, licząc do 10. Jest to oczywiście całkiem możliwe, aby dostosować czas wdechu i wydechu według jego potrzeb i pragnień. Po opanowaniu tego ćwiczenia mogą być wykonywane na wszystkich okazjach, szczególnie pod wpływem stresu i bólu, ale także samochodem podczas korku w poczekalni lub podczas przerwy w pracy. 

Czytaj także: Zalety prawidłowego zdrowia oddechowego