„Mamo, dlaczego krzyczysz? „” Dlaczego jesteś na tacie? „” Co robisz? „Ty jeszcze myślowe zamknięte drzwi. Upewnieniu się, aby nie wprowadzać zbyt dużo hałasu i upewnieniu się, że został dobrze grać w swoim pokoju. Ale twój mały blond głowa znalazła sposób, aby wylądować bez ostrzeżenia, tak aby cieszyć się intymna chwila ze swoim partnerem.

Sytuacja, że ​​wielu rodziców już znane. Więc zamiast okrzyku „zamknięte drzwi” w panice, terapeuta rodzinny Nour-Eddine Benzohra radzi się zachować spokój. Po tym wszystkim, nie wiemy, co zobaczył dziecko. Więc uniknąć pośpiechu do złożenia wyjaśnień, „rodzice mogą zatrzymać, a następnie poprosić go, aby przejść grę w swoim pokoju, bo mama i tata to gra dla dorosłych. Utrzymanie jego cool „, mówi psychiatra dziecięcy Stéphane Clerget.

Nie wszystko wyjaśnić

Początkowo psychiatra dziecko przypomina, że ​​ważne jest, aby przejść przeprosić dziecka „ponieważ zapomniał mu powiedzieć, aby nie przeszkadzało, a zwłaszcza jeśli krzyczała.”

Po drugie, ważne jest, aby nie wyglądać zbyt wiele do wyjaśnienia. Dałoby to większą wagę do czynu niż to ma w oczach dziecka. Eksperci proponują zamiast zapytać go, co widział. Gdy zaskakuje swoich rodziców pociągiem kochać się, istnieje mała szansa, może on pamiętać, „dla niego jest to gra lub walka”, mówi psychiatra dziecko.

„Jeśli dziecko nie martwi lub w szoku, że nie warto próbuje go uspokoić, bo dla niego to nic poważnego”, powiedział Nour-Eddine Benzohra.

„Gry dla dorosłych”

? „Mamo, co zrobił” na to pytanie, dwaj eksperci mają odpowiedź: „Do gry dla dorosłych”. Po prostu. Ten mały incydent jest również dobrym sposobem rozmawiać o seksie z dziećmi. I ze słowami dostosowanych do ich wieku.

My przy tej okazji przypomnieć maluczkich widzieli „gry dla dorosłych”, a oni nie mają prawa do wypróbowania „, ale nie można zmusić kogoś do zrobić coś, czego nie chce „, nawet w grze nalega Nour-Eddine Benzohra. Robiąc im zrozumieć, że rodzice potrzebują tych dorosłych przytula do spełnienia. Jest to również czas, aby ustanowić zasadę: pukanie do drzwi przed wejściem!

Stéphane Clerget, psychiatra dziecięcy, autor młodzieży, niezbędne kryzys, wyd. Fayart

Nour-Eddine Benzohra, terapeuta rodzinny, autor The Art of separacji rodziców, wyd. Albin Michel

Powinniśmy mówić o jego pierwszy raz z jego nastolatka?

- Antykoncepcja, fellatio ... Rodzice mówią seksualność ze swoich dzieci i to bardzo zabawne! 

Masz 3 minuty?