Nasi sąsiedzi po drugiej stronie kanału, to Święty Mikołaj przynosi prezenty i wpłacić je w skarpetki i pończochy, które dzieci wieszane u stóp swojego łóżka lub komina.

Każda rodzina ozdabia również choinki. Tradycja ta została przywieziona z Niemiec przez księcia Alberta, męża królowej Wiktorii w 1840 roku.

Jak we Francji, rodziny zbierają się obfitym posiłku, głównym daniem jest pieczony indyk. Ale to jest szczególnie pudding śliwkowy, który jest charakterystyczny dla posiłku Narodzenia.
To ciasto jest przygotowany tydzień wcześniej, ponieważ, zgodnie z angielskim, to lepiej z czasem ... śliwka budyń jest niezwykle skomplikowany przepis, który składa się z wielu składników, tak różne, jak skórka pomarańczowa, rodzynki porzeczki, wiśnie kandyzowane, łój wołowy posiekaną, zupa brandy ... Każdy gość otrzyma udziały aby mieć szansę na przeżycie jednego z 6 elementów, które zostały ukryte w ciasto: 2 pierścienie, które nieść miłość, część sześć pensów, symbol dobrobytu, przyciski do spodni dla chłopca, matryca do starej dziewczyny, a świnka, która będzie określić, które są najbardziej chciwi.

Masz 3 minuty?