Prawie 7 milionów widzów oglądało poniedziałkowy wieczór wzruszający film telewizyjny po mnie szczęścia, nadawane na TF1. Oparty na prawdziwej historii, opowiada jak Marie-Laure Picat, matka skazany przez chorobę, był w stanie umieścić jej czworo dzieci w jednej rodzinie zastępczej przed śmiercią.

Marie-Laure Picat zmarł w sierpniu 2009 w wyniku raka uogólnionego. Wykonywane na ekranie przez genialnego Alexandra Lamy i sincière to Matka Courage zrobił wszystko, aby cieszyć się do końca swoich dwóch córek i jego dwóch chłopców i zapewnić przyszłość w kochającej rodzinie.
Siedem lat po jego śmierci w wieku 36 lat, które stały się jego dzieci Julie Thibault, Mateusz i Margot? Następnie w wieku 11, 9, 5 i 2 lat, mały plemię chciał pozostać zjednoczeni pod jednym dachem, w pobliżu swojego starego domu: "Nie ma wątpliwości, idą do Orleanu, do wioski dziecięcej. Chcę, żeby utrzymać swoich przyjaciół szkolnych, ich przyjaciół, wszystkich ludzi, którzy są ich krewni. To było po moim odejściu, że będą one najbardziej potrzebne"„Gdyby wtedy zaleca Marie-Laure Picat.

"To mama, która znalazła moja rodzina gospodarza obok nas, w Puiseaux (Loiret). Poszliśmy do domu, aby zobaczyć i były ładne"Wyjaśnił swoją stronę najstarszy z rodzeństwa, Julie Bliżej magazynu w roku 2009. Ale zadanie nie było łatwe, ponieważ Jean-Marc i Valerie, w „przeznaczone rodziców” znalezione przez Marie-Laure n ' posiadał zezwolenie tylko na trzy, a nie cztery. "Szybko nauczyłem się, że nie było wielką para obok mnie, i to było w porządku. Ale administracja nie bardzo cenione. Zamiast potwierdzić moje podejście, powiedziano mi, że badała mój rekord i że da mi odpowiedź w „sześć do siedmiu miesięcy. Tak, aby rzeczy się zdarzają, ja zaalarmował wszystkie media, że ​​mogłem", Te Marie-Laure Picat w czasie. Walka które zaowocowały od kilku wreszcie został zatwierdzony do przejęcia z czworga dzieci.

Już w lutym 2009 roku, Julie Thibault, Margot i tym samym dołączył Matthew miał ich rodziny goszczącej, aby przyzwyczaić się do nowego życia przed ich matka zmarła w sierpniu tego samego roku. Mimo wszystko nie było tak gładko, jak oczekiwano. Po śmierci Marie-Laure Picat rodzeństwa rozdzielono. „Na początku stycznia (2010) zostaliśmy poinformowani o możliwości nowej inwestycji i pod koniec lutego, wszystko jest wyzwalany bez pytania dla naszej opinii. Dzieci mieszkają w oddzielnych budynkach i są nadzorowane przez zespoły wirujące, to nie jest taka sama, jak w rodzinie. (...) My zrobiliśmy zobowiązanie do Marie-Laure. To nie zostało stwierdzone „, wydana w 2011 roku, Valérie w wywiadzie dla wyzwolenia.
W tym nieszczęściu, a po opublikowaniu książki spęczania świadectwo Marie-Laure Picat, odwagę matki, ojciec czworga dzieci, w końcu zdecydowała się przyjąć pod dach dwóch największych i Julie Thibault. Oni teraz żyją w pobliżu miejscowości, gdzie dzieci są mile widziane Margot kadeci i Matthew.

Czytaj także: Video: Emocjonalnie, Lara Fabian wywołuje chorobę matki

Julie Picat z czerwoną czapką, drugi z czterech synów Marie-Laure, podczas prezentacji filmu telewizyjnego 

Julie ma telewizyjny film Picat livetweeté. I wyraża emocje, uważając, aby spotkać wielu ludzi. Dziewczyna, która miała odziedziczyć odwagę jego mama! 

Zestaw rodzeństwa z Marie-Laure Picat: