chrześcijańskie korzenie

Gromnicznej to święto chrześcijańskie, które obchodzi przedstawieniem dziecka świątyni Jezusa przez Maryję Dziewicę. Wydarzenie, które, według Biblii, miało miejsce 40 dni po wieczorem 24 grudnia, 2 lutego, wtedy! To Papież GELase Ier musiałby pierwszy powiązanych z tą obchodach „świece”. Byłoby to rzeczywiście organizowane procesje z pochodniami w tej specjalnej mszy i dystrybuowane ciasta do pielgrzymów, które wyjaśniają, że jemy naleśniki już dziś!

Dlaczego naleśniki?

Oprócz anegdota o papieża GELase Ier, tradycja naleśniki dzień Gromnicznej również pochodzić chłopów. 02 lutego mija domu późną zimą i powracać w polach. Przynieść szczęście, a oni przyzwyczaili dmuchać bliny nadmiar mąki ubiegłym roku. Bardzo przesądny, więc starali się chronić ich nieszczęście w domu i zapewnić dobrobyt przyszłych upraw.

Inratable naleśniki przepis

  • Składniki: 1/2 litr mleka, 250 g mąki, 3 jaja, 50 g masła i 2 łyżki. łyżka oleju, 25 g cukru (opcjonalnie), sól.
  • Przygotowanie: Wlać mąkę do miski. Dodać cukier, sól i jajka. Wymieszać trzepaczką ręki. Stopniowo pokonać mleka ubijając, aż ciasto jest gładkie. Dodaj roztopionego masła lub oleju. Przykryć miskę. Odstawić na 1 godzinę w ciepłe miejsce.

Czytaj także:

Nasze wskazówki do naleśników bez grudek

Gromnicznej: nasze najlepsze przepisy kulinarne słodkie naleśniki

Chandeleur: Ponad 50 oryginalnych receptur naleśniki

Masz 3 minuty?