Ekspresowy i super prosta z dwoma dyskami o cieście francuskim i słoik pesto, ciasto słońce może odrzucić chęć mniej lub bardziej wyszukanych ozdób lub słodkie. Szybko odkryć nasze ulubione przepisy placki słońce.

metoda

1. Włóż płytę ciasto francuskie na płytce pokrytej papierem do pieczenia.

2. Rozprowadzić nadzienie na cieście upewniając się, aby zostawić granicę około 2 cm. Zwilżyć krawędź wodą i pokrywa się z drugą tarczę ciasta. Spawać krawędzie, naciskając palcami. Szczotka z pasty żółtka.

3. Umieść wywrócony szkła w środku ciasta.

4. cięte paski zaczynając od szkła w kierunku zewnętrznym. Po pierwsze, pokroić ciasto na cztery i co kwartał na trzy i każdy trzeci w połowie. To daje 6 jednostek każdego kwartału, a tym samym 24 sztuk w każdej.

5. Usunąć szkła i przekręcić każdy pasek ciasta upewniając się, aby nie skręcić inaczej najbliższą część środka może pęknąć.

Zobacz pesto pie opalania zębate krok po kroku

dekorować

- Unikaj zbyt płynne urządzeń, które mogą uciec z promieni piekarniczych. Wolę spready, dżemy, tapenade, bakłażan kawior, Pesto, itd., Bardziej spójne.

- Unikać preparatów z zbyt dużych kawałków, które rozdzierają ciasto i sprawiają, że etap bardziej skomplikowane meandry. Owoców i warzyw, należy użyć mandolinie: cienkie plastry są łatwe do skrętu.

- Używaj silnych preparatów smaku (sardeli Roquefort ...), które zajmują laminatu.

- placki przeciwsłoneczne mogą być wykonane z ciasta francuskiego lub ciasta na pizzę, zarówno bardzo plastyczny.

Promienie-skręty

Promienie słoneczne są dość cienkie, należy zachować ostrożność podczas ich skręcać, ponieważ mogą oderwać od serca. Zachować część najbliżej centrum z dwoma palcami, a następnie delikatnie przekręcić półkę z drugiej strony. Skręć półki 4 lub 5 razy nad sobą, aby uzyskać ładny skręt.

Można zdecydować, aby włączyć wszystkie promienie w tym samym kierunku, lub włączyć je do siebie (w promieniu skrętu w prawo, potem następny lewo, aż słońce jest całkowicie uformowane ).

Można również dokonać większy promień (16 udziałów) i przekręcić promień 45 °.

gotowanie

Piec ogrzewa się wstępnie do temperatury 180 ° C, około 40 minut.

przyciąć pomysły

- Sól: tapenade, parmezan. Pesto-tryb. Ricotta-szpinak. Filet pstrąga-serek-koperkowym. Krem Roquefort suszonych winogron. Pesto-ham-ser. Raclette sera Bündnerfleisch.

- Słodko: dżem, kompot, kasztan śmietana, masło solone karmel, cytrynowy, kremu czekoladowego, serek Philadelphia, coulis malinowym.   

Przepis na ciasto z szynką słońce, świeże Isigny śmietany i czarnego sezamu można znaleźć na blogu pomysł na nasienie. Odkryj także wersję z wędzonym łososiem i koperkiem w służbie Zawieszeni i czekolady, migdałów i miodu Dorian Kitchen blogger.

Dowiedz się więcej :

Pies słońce blogger nad rytmem,

kolekcja Les Petits Plats, Marabout.

A także: nasze pomysły przepis na drink 100% domowej roboty