Menopauza quèsaco?

Wynoszącej około 50 lat menopauza jest w normalnym układzie faz, w której jajniki działa powoli, w sposób nieunikniony powoduje zatrzymanie wytwarzania estrogenu i progesteronu, dwa główne hormony jajnikowe. Rezultat: miesiączka zatrzyma się stopniowo. Niestety, hormonalna wywołało przewrót objawia się występowaniem kilku niedogodności, intensywność i trudność zależy od kobiet. Aby złagodzić te objawy zwane "klimakterium"Homeopatia jest interesująca alternatywa.

terapia tło

Aby złagodzić objawy odczuwane podczas pre-menopauzy lub menopauzy, zaleca się przestrzegać regularnego leczenia homeopatycznego. Tak więc, granulki wilczej jagody są ogólnie korzystne, gdy menopauzie towarzyszy gorąca. Są one często związane z granulkami FSH część Organoterapia, to znaczy zawierają one bardzo rozcieńczone ekstrakty gruczołów wydzielania wewnętrznego. Aby dostosować dawkę, jest wysoce wskazane, aby skonsultować się z lekarzem homeopatycznych, wyłączne prawo do przepisywania długotrwałego leczenia dla swojej osobistej sytuacji pod uwagę zarówno swoje objawy i swoją dokumentację medyczną.

Przeciwko gorąca

Jest to numer jeden objaw menopauzy! Rzeczywiście, wiele kobiet skarży się na zmiany temperatury uczucie szczególnie intensywne i nieprzyjemne. Aby zaradzić lek homeopatyczny Lachesis jest szczególnie wskazana, gdy występują uderzenia gorąca głównie po przebudzeniu i manifestują się one znacznymi doznań przewężających. Na nocne poty, granulat Lilium tigrinum będzie bardziej skuteczne. Gdy wysypka zlokalizowane na twarzy, są często preferowane z Sanguinaria canadensis granulki.

przyrost masy ciała

Często bał przez kobiety w czasie ich życia, przyrost masy ciała może być sterowany poprzez homeopatii. Jeśli masz retencja wody i jeśli czujesz, nadęty, Nat granulki sulfuricum można być bardzo pomocne. Kiedy retencji towarzyszy cellulit na pośladkach i brzuchu, lepiej skierować cię do granulek tuja. Gdy masa jest związana ze zwiększoną nerwowość i zaparcia, granulki Grafit będzie bardziej właściwe.

osteoporoza

aby zapobiec demineralizacji kości bardziej powszechne w tym czasie życia, homeopaci zazwyczaj doradzają, aby połączyć leczenie z Natrum muriaticum i krzemionki. Kiedy już istnieje udział kręgów granulki Osseina może być stosowany dodatkowo do właściwego leczenia.

zaburzenia nastroju

Nerwowość, niepokój, drażliwość? Te objawy ty mówisz? Pomyśl o homeopatii! Jeżeli regularnie mają tkany przez gardło stres i cierpienie, Ignatia amara stać się potężnym sprzymierzeńcem dla Ciebie. Jeśli twój nastrój wygląda jak roller coaster raczej wolą granulat Lachesis, natomiast Sepia officinalis jest zalecany dla kobiet, które czują się w depresji i strzał.

Zaburzenia snu

Budzisz się w nocy, jak gdybyś spał przez dwanaście godzin bez przerwy? Granulek Coffea cruda pomóc spędzają noce bardziej spokojne i cieszyć się spokojny sen. Dla tych, którzy cierpią na bezsenność z powodu nadmiernego stresu, należy pomyśleć o Chamomilla granulek vulgaris. Można również zdecydować się na L72 kropli lub uspokajający granulki PC łatwiej pomóc sen.

Czytaj także: Living Well menopauza