Trochę historii ...
Kiedy hiszpańscy konkwistadorzy przybyli do Ameryki, dowiedzieli się wielu zastosowań pasją od Azteków, którzy już od dawna używane do łagodzenia bólu. Hiszpanie następnie wprowadzony w Europie w XVII wieku. Było w tym samym wieku, że włoski mnich Jacomo Bosio ochrzczonego "passiflory" na cześć Męki Pańskiej. Dlaczego? Bo w oczach kwiat odzyskał wszystkie symbole. Aby wymienić tylko kilka, bo lista jest długa, wiele kwiat centralny włókno wystarczająco korony cierniowej Chrystusa przypomina, natomiast trzy style słupka (wydłużone fragmenty słupka) może reprezentować 3 paznokcie wykorzystywane do ukrzyżować Jezusa.

właściwości przeciwlękowe i uspokajające

Passiflory jest szczególnie znany ze swoich relaksujących zabiegów czyszczących: cennym sojusznikiem, jeżeli podlega ona stres, do niepokój lub zaburzenia nastroju pokrewny klimakterium. Zwalcza również wszystkie objawy stresu, takie jak kołatanie serca, skurcze nerwowe lub bezsenność. Wisienką na torcie: pasja nie powoduje uzależnienia, w przeciwieństwie do wielu przeciwlękowe lub nasenne ... by czerpać z niej korzyści, należy użyć tego zioła doustnie: można zdecydować się na kapsułkach opartych o stałe takie pasja, ale można również przygotować dobry kojąca herbata ziołowa z suszonych passiflory. Aby to zrobić, wystarczy tchnąć roślinę przez 3-4 minut we wrzącej wodzie.

Uzależnienie od tytoniu, alkoholu, narkotyków: AN wycofanie łatwość

Zamiłowanie lekarstwo jest często zalecane w celu zmniejszenia skutków odstawienia psychologicznych: to może być również używany do walki z narkotykami i przed alkoholizmem i palenie. Uważaj jednak: jeśli roślina ta może zmniejszyć zaburzenia emocjonalne spowodowane wycofaniem, jest nieskuteczne zemsty przeciwko fizycznego bólu towarzyszącego często zjawisko ustania. Poza wycofanie opiera się przede wszystkim na silne pragnienie, aby uzdrawiać i skutecznego wsparcia psychologicznego i medycznego ... W skrócie: sam, roślina ta nie będzie szybki, ale to może jeszcze dać impuls.

W tym samym duchu, jeśli lekarz przepisał dla krótkoterminowych nasenne lub silnym przeciwlękowe (które często generują szybsze przyzwyczajenia), passiflory może pomóc radzić sobie lepiej zaprzestaniu leczenia, szczególnie jeśli powiązać go z waleriany. Podstawą tych dwóch roślin zielarskich można cieszyć się ich korzyść.

Złagodzić ataki astmy

Passiflory ma ciekawe właściwości przeciwkaszlowe, gdzie jego tradycyjnego stosowania w leczeniu astma. Oprócz łagodzeniu kaszlu, zakład będzie również oddychać głębiej i walczyć świszczący oddech. W leczeniu astmy zwykle preferowane substancje stałe kapsułki oparte.

hemoroidy bojowe

Zewnętrznie passiflory stosuje się na ogół do zwalczania kryzysów hemoroidów. W tym przypadku zaleca się do zaparzania pasji dobre piętnaście minut w temperaturze wrzenia wody, a następnie zanurzyć w ten kompres wlewu przed nałożeniem go na hemoroidy.

Minusy-wskazania passiflory

Nie zaleca się stosowania Passionflower jeśli jesteś w ciąży lub jeśli piersią swoje dziecko w ciągu. Roślina ta jest również minusy-wskazane u dzieci poniżej 6 lat. Może być stosowany na małej dawce u dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza przed podaniem dziecku: może wam właściwą dawkę.

Środki ostrożności

Ze względu na ryzyko wystąpienia senności, nie powinno się jeździć pod wpływem namiętności. W bardzo rzadkich przypadkach, passiflory może również powodować nudności: po prostu przestać brać za wszystko szybko wraca na swoje miejsce. Wreszcie, roślina ta może mieć również niekorzystne interakcje z różnymi lekami, w tym nasenne i antydepresyjne: lepiej skonsultować się z lekarzem przed użyciem.