Wrzenia: zainfekowany przycisk
Wrzenia jest przycisk, wynikające z głębokiego zakażenia bakteryjnego mieszków łojowych. Innymi słowy, infekcja rozpoczyna się od korzenia włosa, zwłaszcza na twarzy, szyi, ramion, pleców, pośladków i ud. Bakterie związane jest zwykle Staphylococcus aureus.

Każdy może cierpieć dzień wrzenia, ale nastolatki są najbardziej dotknięte. Powód? Tłusta skóra to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Osoby z osłabionym układem odpornościowym, cukrzyca lub skóry po leczeniu kortykosteroidami są również zagrożone. To samo dotyczy osób z nadwagą.

Gotujemy: Objawy
Początkowo na skórze pojawi się prosty czerwony przycisk. Jest to bolesne, ale nie zawiera ropy. Jednak w szybko zmieniającym się czerwony przycisk bolesnej łysy. Wypełnione ropą, jest gorąca w dotyku. Wrzód przebijają się po dziesięciu dniach w ogóle, uwalniając jej ropą. Korzeń włosy zostały całkowicie zniszczone w procesie. Po opróżnieniu czyrak niestety pozostawia depresji blizny na skórze ...

Jak leczyć wrzód?
Po pierwsze, to jest bardzo ważne, aby zminimalizować gotować i nie zarysować. Nie staraj się go złamać, zwłaszcza jeśli jest to na twarzy, może to prowadzić do poważnych powikłań: złośliwy zakażenie gronkowcowe twarzy. W przypadku kontaktu ze wrzenia (zwłaszcza podczas opieki), należy natychmiast czyste ręce dokładnie, aby uniknąć zanieczyszczenia innego obszaru ciała z bakterii (lub zainfekowanie kogoś innego). Wrzeć pustych opakowań szybciej, stosuje się gorącą wodą ściska cztery razy dziennie przez dziesięć minut. Musisz również zastosować środek antyseptyczny lub antybiotyki 4 razy na dobę. Po każdym zastosowaniu, pokrycie zagotować ze sterylnym opatrunkiem, jak trzymać w miejscu z bandażem. Gdy wrzenia zostanie opróżniony, należy zatrzymać gorąca woda kompresji. używać tylko środek antyseptyczny do czyszczenia krater pozostawiony przez wrzenia. Pokrycie obszaru z sterylnym opatrunkiem, regularnie odnawiać aż do całkowitego uzdrowienia.

Doustne antybiotyki i drenaż
Antybiotyki są często stosowane, jeżeli czyrak, doustnie lub przez wstrzyknięcie. Ich zastosowanie głównie osoby wrażliwe (w tym cukrzycy), na ryzyko związane z wystąpieniem powikłań. Co do odwodnienia, jest rzadko stosowany w leczeniu wyjątkiem bardzo dużą zagotować.

Czyraki: Kiedy się martwić?
Lepiej skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli jesteś osobą na ryzyko (cukrzyca, immunosupresji lub w trakcie leczenia kortykosteroidami). Sprawdzeniu natychmiast wrzód znajduje się na grzbiecie nosa (skrzepu krwi może tworzyć się i blokowania mózgu żyły). Uważaj też jakiegokolwiek wrzenia umieszczonego w pobliżu otworu (odbyt, nos, uszy ...), ponieważ powikłania są coraz częstsze. Gorączka, obrzęk twarzy, klaster czyraki (wąglik) lub objawy zapalenia pobliżu wrzenia są również poważne sygnały ostrzegawcze. Wreszcie, jeśli leczenie jest nieskuteczne pracownik po dwóch tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Zapobieganie sprowadza możliwe
Profilaktyka sprowadza przechodzi głównie przez dobre higieny osobistej. Codziennie dokładnie umyć, najlepiej z ultra-bogatych mydłem i nie nosić długie paznokcie. Jeśli cięcia lub inne zmiany skórne, a nawet mały dezynfekcji dokładnie i miejsce jałowy opatrunek. Nosić luźnej odzieży, zwłaszcza w trakcie aktywności sportowej: tarcie sprzyjać tworzeniu się gotuje.