Czy to żołądek?

przez "ból brzucha"Oznacza zlokalizowaną ból w środkowej i górnej części brzucha (blisko obszaru splotu słonecznego). To jest rzeczywiście w tym rejonie brzucha żołądek, ale nie tylko! Część jelita grubego (poprzecznie) i przechodzi przed żołądkiem. Głębiej w okolicy, jest również trzustka ... Ból może zatem również wiązać się z żołądka, ale także problem okrężnicy lub trzustki lub, rzadziej, do pęcherzyka żółciowego. Ten ostatni jest jeszcze znajduje się tuż pod żebrami, ale ból może promieniować do okolicy żołądka, szerząc zamęt ...

Co powoduje ból brzucha? 

Każdy cierpi w takim czy innym czasie rozstrój żołądka pasażerów: po prostu zbyt ciężkie do strawienia pokarmu lub okres stresu wyzwolić ... nie powód do niepokoju! Jeśli chodzi o stały ból żołądka i / lub częste, możliwe przyczyny są tak liczne, że niemożliwe jest, aby je wszystkie wymienić. W żołądku, to często owrzodzenia, choroba refluksowa przełyku lub zapalenia żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka). Zaburzenia bolesne, ale stosunkowo łagodne, ponieważ są one traktowane w czasie. Gdy ból pochodzi z innego organizmu, zapalenie okrężnicy (zapalenie jelita grubego) lub trzustki (zapalenie trzustki) są często obserwowane, a obecność kamieni w pęcherzyku żółciowym.
Jednakże, to jest, gdy wspólne powoduje wiele innych chorób, rzadkie, mogą one powodować ból, w obecności pasożytów układu pokarmowego, niedrożność jelit, raka żołądka lub rozworu przepukliny.

Kiedy skonsultować?

Szybkie spojrzenie jeśli ból jest nie do zniesienia intensywność. Należy również sprawdzić, czy rozstrój żołądka często powtarzane: przyczyną może być bardzo poważny, ale lepszy kontrakt zwalnia Cię na stałe i / lub zapobiegania powikłaniom w przyszłości. Niektóre objawy musi wcisnąć się do konsultacji w trybie pilnym: zaparcia i emisji gazów nieobecny od 24 godzin (ryzyko niedrożności jelit) lub wymioty z krwią (krwotok znak, być może z powodu perforacji wrzód)

Jak jest diagnoza? 

Lekarz bada cię, biorąc pod uwagę charakterystykę bólu (natężenie, pulsujący ból, czy nie, występujące tylko po posiłkach, etc.) i koreluje je z objawów towarzyszących (np. Utrata apetytu ). Jeśli to nie wystarczy do diagnozowania wielu różnych testów można przeprowadzić w tym górnym endoskopii (cienką rurkę z włókien optycznych, wprowadza się przez usta badać bezpośrednio do wnętrza żołądka), ocenę krew, skaner lub ultradźwięki.

Jakie są możliwości leczenia?

W większości przypadków, prosty przeciwskurczowe zabieg oparty na tyle. Leki zobojętniające sok żołądkowy i sosy żołądka są również często wykorzystywane. Inne leki takie jak antybiotyki lub pestycydów może być również określona w zależności od pochodzenia żołądkowe. Zabiegi chirurgiczne są rozpatrywane tylko w najpoważniejszych przypadkach (np. niedrożność jelit).

Możemy zapobiec niestrawność?

Tylko do pewnego stopnia, ponieważ jest to niemożliwe, aby zapobiec wszystkie przyczyny dolegliwości żołądkowe. Można jednak zmniejszyć ryzyko zachorowania na unikanie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu, napojów bezalkoholowych i bardzo pikantne lub kwaśnych pokarmów. Należy także unikać przejadania się. Regularna aktywność fizyczna może mieć również działanie ochronne: po pierwsze, ponieważ pomaga utrzymać linię, z drugiej strony, ponieważ pomaga stres zwalniający (nadwaga i stres są dwa czynniki ryzyko niestrawność).

Czytaj także:
- Skurcze, zgaga, co zrobić, aby je złagodzić? 
- Zaburzenia żołądka i jelit: każdy problem jej rozwiązanie  

a także Ból brzucha: fito alternatywy Serengo na miejscu młodych seniorów serca!