Trochę historii ...

Werbena jest powszechna roślina, rośnie dobrze w Europie, Afryce i Azji. W przypadku stosowania jako roślina lecznicza przez tysiące lat, Rzymianie i Celtowie mają również mu ​​długo przypisać właściwości magiczne. Ten przyniósł mu pseudonim "czarodzieje trawy"... Verbena następnie wykorzystywane zarówno do wymyślać miłosne eliksiry że odpędzić pecha.

Cennym sprzymierzeńcem przeciwko zaburzeń trawiennych

Wśród głównych korzyści zdrowotne wynikające z werbeny, jego korzystny wpływ na zaburzenia trawienia w widocznym miejscu. Jest szczególnie polecany w przypadku niestrawności, żołądka ociężałość, wzdęcia, biegunka, z nudności i bóle brzucha. Najprostszym sposobem, aby cieszyć się te właściwości trawienne bierze kapsułki werbena opartych dostępny w aptekach: zazwyczaj stosowana dawka to jedna lub dwie kapsułki podczas posiłku, ale uważnie przeczytać instrukcje dotyczące produktu. Można również łatwo przygotować wlew wlewając wrzątkiem werbeny. Czekać dziesięć minut przed filtrowaniem i pić herbatę werbena po posiłkach.

Łagodny roztworu względem zaburzeń miesiączkowania

Werbena ma ciekawy wpływ na aktywność hormonalną. To jest więc szeroko stosowany do łagodzenia przedmiesiączkowe bóle i zwalczanie nieregularnych okresach. Ponownie, można użyć naparu werbeny lub kapsułki.

Werbena do zwalczania stresu i niepokoju

Wśród innych korzyści zdrowotnych, werbena ma właściwości uspokajające i odprężające: to działa bezpośrednio na centralny układ nerwowy, aby uspokoić. idealne, jeśli stres, zniepokój lub tymczasowy depresja. Można również skorzystać z werbeny łatwiej zasnąć ... przeciwko bezsenność oraz zaburzeń układu nerwowego, ogólnie zaleca się spożycie infuzji werbeny. Nalewka z Verbena officinalis matka jest również wskazana w następujących przypadkach: Postępuj ulotkę z produktem liczbie kropli do użytku.

Zewnętrznie: w celu łagodzenia bólu

Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnym, werbeny jest popularny łagodzić bóleartretyzm (Zapalenie stawów). Jest to również dobry zwiotczające mięśnie ... Można go używać zwłaszcza do łagodzenia reumatyzm, bóle mięśni lub skręcenia. Wreszcie, w przypadku nagłego werbeny ma również korzystny wpływ na krwiaki i inne siniaki. Aby czerpać z niej korzyści, najprostszym sposobem jest masaż bolesny obszar z olejem roślinnym, w którym wcześniej rozcieńcz kilka kropli olejku z werbeny. Ostrzeżenie: olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane i należy stosować z ostrożnością. Wielu z nich nie może być stosowany w okresie ciąży, karmienie piersią oraz u małych dzieci: lepiej zapytać lekarza lub farmaceutę przed użyciem.

Skutki uboczne i przeciw wskazań

Zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem werbeny, zarówno doustnie jak i zewnętrznie. Dlaczego? Tylko dlatego, że istnieje wiele minusy wskazań do zastosowania tej rośliny: lepiej nie używać szczególnie jeśli cierpią z powodu niewydolności wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia ciśnienia krwi (nadciśnienie lub niedociśnienie), zniedokrwistość lub zaburzeń neurologicznych. Ponadto, werbena mogą mieć niepożądane interakcje z wieloma lekami, zwłaszcza antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciw nadciśnieniu. przeszkadza również z działaniem niektórych hormonalnej terapii (w szczególności roślina ta może zakłócić działanie estrogenów).

Jeśli chodzi o znane skutki uboczne na wyżej wymienione ryzyko uczulony mogą objawiać się reakcji skórnych lub rzadkie sposób przez wstrząs anafilaktyczny. Wreszcie, należy zauważyć, że skutki werbeny podczas ciąży i karmienia piersią są słabo zrozumiałe: jest to rozsądne, aby uniknąć tej rośliny w tych okresach.