Nasiona lnu, cCo to jest?

Len jest roślina rodzime Eurazji obecnie uprawiana wszędzie w umiarkowanym lub tropikalnym klimacie. Stosowany jest głównie do jego włókien i jego nasion oleistych. Są bardzo bogate w kwas alfa-linolenowy (ALA), substancji, które należą do rodziny omega-3, kwasy tłuszczowe i ich daje wiele korzystnych właściwości dla naszego zdrowia i sylwetki. 

Kolejną zaletą len jest zielony! Uprawa tej rośliny nie wymagają stosowania nawozów i pestycydy. Po zebranych nasion, włókna lniane może być stosowany jako materiał izolacyjny budynek zarówno naturalne i skuteczne.

Naturalna medycyna 

Nasiona lnu mają podwójne argumentu, aby: są one skuteczne przeciwko całą masę drobnych dolegliwości codziennie, a są one pochodzenia naturalnego. W leczeniu lub zapobieganiu, oto ich różne korzyści na nasze zdrowie i dawkowania zalecanego przez badania naukowe. 

  • Obniżają poziom cholesterolu: 20 g siemienia lnianego ziemi dziennie.
  • Oni zapobiecPoczątek choroby układu sercowo-naczyniowego: sama recepta.
  • Walczą zaparcia: rozdrobnić lub zmielić 10 g siemienia lnianego, a następnie zanurza je w dużej szklance wody. Pij dwa do trzech razy dziennie.
  • One złagodzić stan zapalny skóry: Zaparzenia 40 g pokruszonego siemienia lnianego lub ziemi do wrzącej wody na 10 do 15 minut, a następnie stosuje się w ciepłym, wilgotnym okład na leczonym obszarze.
  • Pomagają schudnąć: siemię lniane mają właściwości przeciwutleniające i sycące. Omega-3 zawierają one są „dobre” tłuszcze, które przychodzą zabić złe, użyteczne jako część reżimu odchudzanie.

Uwaga dla większości chorób, siemię lniane nigdy nie może być substytutem innego leczenia. Zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.   

Jak spożywać? 

Nasiona lnu są absorbowane także kruszony, kruszone, qu'infusées naziemne. Liczy się to, że nie są one spożywane w całości, ponieważ nasz żołądek nie jest w stanie rozpuścić okrywy nasiennej. Byłoby szkoda nie skorzystać z tych wszystkich zalet! Można je zgnieść młynku przyprawami lub tłuczkiem. 

Coraz częściej spotykamy nasion lnu w wpływy chleby, ciasta, ciastka, torty ... Jeśli nadal są smaczne, będą korzystać naszej organizacji, jak również zacisnąć warunek. Niekoniecznie oczywiste!

Przeciw-wskazań 

Strzeż interakcje nasion lnu z niektórych zabiegów mogą zmniejszać skuteczność leków lub w inny sposób zwiększyć swoje skutki uboczne. Jeśli zastosujemy się do leczenia, jeśli jesteś w ciąży / karmiących lub jeśli chcesz dać swoim dzieciom, zapytać płytę przed lekarzem lub farmaceutą.

Czytaj także: Nasiona trendy, porady dotyczące odżywiania

Odkryj także nasz przepis na chleb nasion do zasilania (wideo)