Goździki: środki ostrożności dotyczące stosowania
Ząbki zawierają potencjalnie alergiczne składnik aktywny eugenol. Ten ostatni jest także toksyczny w wysokich dawkach. Olejek z goździka, które zawiera wysokie stężenia, należy stosować ostrożnie. Zawsze należy rozcieńczyć ją i nie stosować go w ciągu tygodnia w danym rzędzie. Dodatkowo, osoby o wrażliwej skórze nie powinny stosować go miejscowo. Wreszcie ten olejek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 10 lat, w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Goździki przeciwko ból zęba

Ząbek od dawna stosowane do łagodzenia bólu zęba. Przyczyny jego skuteczność? Jego właściwości zarówno antyseptyczne i przeciwzapalne.

Tradycyjną metodą jest lekko zmiażdżyć ząbki między palcami, a następnie umieścić go na kilka minut na bolesne ząb. To skutecznie zmniejsza ból podczas oczekiwania na wizytę u dentysty. Inną techniką: zalać 5 lub 6 ząbków w małej ilości wody (odpowiednik filiżanki) i zabrać ją do temperatury wrzenia. Gdy woda zacznie wrzeć, zdjąć z ognia i ostudzić. Usuń ząbki: Teraz można używać do płukania jamy ustnej w ramach przygotowań do bólu.

Wskazówka: można żuć ząbek kilka minut, aby zmniejszyć nieświeży oddech.

Wlew ząbek na problemy trawienne

Ząbek herbata pomaga w walce z różnymi problemami trawiennymi szczególnie bóle brzucha i wzdęcia.

W celu przygotowania wlewów 4 lub 5 ząbków przez około dziesięć minut z dużą kubka wrzącej wody. Wyjąć goździki. Najbardziej odważni będą pić napar jako takiej, ale jego mocny smak odpychają więcej niż jeden ... Wskazówka: dodać trochę cynamonu, sok z cytryny i łyżkę miodu do słodzenia napoju. Pij wlew trzy razy na dobę, niezależnie od posiłków.

Goździki przeciwko ZUM

Skuteczność goździków jest bardziej udowodnić, jeśli chodzi o spokój ból w ZUM, takie jak zapalenie pęcherza. Są również zalecane w przypadku kamieni nerkowych.

Aby złagodzić po prostu pić napar z goździkami jeden do dwóch razy dziennie. Wskazówka: Aby zapewnić maksymalną skuteczność w przypadku zapalenia pęcherza, można dodać kroplę olejku lawendowego wlewu przed wypiciem. Ale uwaga: nie więcej niż jedna kropla! Wszystkie wentylatory aromaterapii wiedzieć: Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane i potencjalnie toksyczny w wysokich dawkach. 

Ząbki przed przeziębieniem

Jeśli chcesz, aby zapobiec zło zimie, za istotne olejek goździkowy. Jego właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne pomóc uniknąć grypy, przeziębienia i inne infekcje zima ...

Pierwszy sposób, aby cieszyć się jego zalety: rozcieńczyć 1 do 2 kropli olejku z łyżeczką oliwy z oliwek do przełknięcia przed posiłkiem. Drugi sposób: rozcieńczenie 1 do 2 kropli olejku na kawałku cukru topi się pod językiem przed posiłkami. Bez względu na technikę, można użyć od 1 do 3 razy dziennie przez okres do jednego tygodnia.

Goździki przeciw reumatyzmu

Reumatyzm, lumbago oraz inne bóle mięśni może być zastąpiony przez długi masażu bolesne powierzchnie z bardzo rozcieńczonego olejku z goździków w migdałowym lub innych olejów roślinnych olejów roślinnych tłuszczów. Odpowiednie proporcje: 5 do 10% olejek goździkowy, na 90 do 95% oleju ze słodkich migdałów.

Odkryj także nasza przestrzeń poświęcona medycynie alternatywnej

a także Niesamowite korzyści zdrowotne wynikające z przyprawami Serengo na miejscu młodych seniorów serca!