Zatrucie pokarmowe: co to jest?
zatrucie pokarmowe spowodowane przez spożywanie żywności zanieczyszczony patogeny (bakterie, wirusy, pasożyty ...) lub toksycznych substancji, takich jak pestycydy. Bakterie odpowiedzialne za większość zatruć pokarmowych są: uwalniają toksyny, substancje szkodliwe dla organizmu w skażonej żywności.
Pokarmy najczęściej zaangażowane są jaja, mięso, wędliny, ryby, owoce morza i produkty mleczne.

Istnieje wiele możliwych wyjaśnień tego zanieczyszczenia jak przekroczeniu daty ważności produktu, przerwy w zimnym łańcuchu podczas przechowywania lub niewłaściwego gotowania. Ciepło promuje proliferację wielu bakterii, płaski lewo długo na słońcu również mogą powodować zatrucia pokarmowe.

objawy
Objawy zatrucia pojawiają się zwykle kilka godzin do 72 godzin po spożyciu pokarmu. Zazwyczaj jest to gorączka, wymioty, biegunka, ból brzucha i odwodnienie. Objawy mogą być łagodne lub bardzo intensywny osoby i czynnika chorobotwórczego.

zabiegi
W przypadku połknięcia toksyny są zjadliwe, zatrucie może wymagać włączenia szczególnych antybiotyki lub nawet hospitalizacja i przemyciu żołądka, nakłada respiratora i / lub dializę w najcięższych przypadkach. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Rzeczywiście, przez większość czasu, zatrucie pokarmowe jest łagodny i jedzie sam po dzień lub dwa. Lek nie jest brane wtedy konieczne, ale można podjąć kroki, aby uzdrawiać szybciej.

Co robić
Kiedy występuje zatrucie pokarmowe, natychmiast dostosować swoją dietę. Pierwszy dzień, tylko jeść płynnej żywności, takich jak zupy lub zupy oszczędzić jelita. Następnego dnia, włóż mięso i chude ryby (np. Turcja, przepiórki) i skrobi (biały ryż, makaron, ziemniaki pieczone) w diecie.

Kiedy czujesz się lepszy, zacząć jeść owoce i warzywa, ale tylko w formie gotowanej przez 48 godzin. Następnie można zacząć jeść je na surowo i stopniowo przywrócić inne pokarmy do posiłków.

Kolejną ważną rzeczą jest wystarczająco nawilżają. Jest za niestosowanie tej bardzo prostych wskazówek.

praktyczne wskazówki
Biegunka z powodu zatrucia powoduje znaczną utratę wody i minerałów. Musimy pić dużo, ale nie byle jak: połknąć zbyt dużo płynu na raz może wywołać wymioty. Pij powoli więc raczej niewielkie ilości płynnych kilka razy dziennie.
Idealnym: doprowadzić glukozy i sodu w organizmie, dodać dobre cztery łyżki cukru i łyżeczkę soli na litr wody. Ponadto pić 3 razy dziennie 2 łyżek ocet jabłkowy kawy organiczną rozcieńczono w filiżance ciepłej wody w celu jak najszybszego zniszczyć bakterie.

Kolejna wskazówka: myśleć olejków eterycznych, aby uspokoić wymiotów. Oddychanie kilka kropli olejku z imbiru może rzeczywiście zwalnia Cię (nie zaleca się jedynie w przypadku nadciśnienia, ciąży, karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 3 lat).

Czego nie robić
Najczęstszym błędem jest przyjmowanie leków bez konsultacji z lekarzem. Stosować leki zobojętniające mogą próbować dobrze do zwalczania bólu brzucha, ale może zmniejszyć odporność immunologiczną na bakterie. Są one następnie rozmnażać się z dużą prędkością, co pogarsza zatrucie.

Należy także unikać przeciwbiegunkowe w przypadku zatrucia pokarmowego, chyba że masz zgodę od lekarza. Oczywiście, biegunka nie jest przyjemne, ale przyczynia się do szybszej jazdy toksyn z organizmu.

Innym częstym błędem: zmusić się do wymiotów. To nie pomoże leczyć szybciej. Oprócz soków żołądkowych może podrażnić gardło i przełyk ...

Kiedy skonsultować?
W przypadku wystąpienia biegunki u małych dzieci i osób starszych, bardziej narażonych na zatrucie pokarmowe, lepiej skonsultować się z lekarzem. Krwawa biegunka, wysoka gorączka, silny ból brzucha, zaburzenia połykania, mowy, źrenice zwężone, splątanie, zawroty głowy i / lub omdlenia należy również natychmiast wcisnąć wyświetlić.
Wreszcie, nawet jeśli objawy nie są bardzo intensywne, wziąć porady lekarza, jeżeli trwają dłużej niż 48 godzin.

Czytaj także Biegunka: 5 porad w celu przezwyciężenia

a także Ból brzucha: fito alternatywy Serengo na miejscu młodych seniorów serca!