Dla wielu, Simone Veil, który zniknął piątek, 30 czerwca, jest jedną z figur praw kobiet. Jedna z najważniejszych postaci politycznych i publicznych XX wieku. Kiedy przesuwając imię Simone Veil, wiele sobie wyobrazić w jej kostiumie Chanel, kok zawsze zrobić: na włosach, ona nigdy odłączyć go. Albo prawie. W 1986 roku Christophe Dechavanne udało wyczynu, aby go wyłączyć włosy.

Było tam przez ponad trzydzieści lat. W momencie, Simone Veil, zaprosił na koncert Johnny Be Good, oferowane Christophe Dechavanne i widzów na France 2 Jednym z najbardziej kultów sekwencji francuskiej telewizji. W dniu 26 lipca, gospodarz otrzymuje w rzeczywistości byłego ministra na jego pokładzie. Młody Dechavanne, bezczelny i pełen tupot, odwagę, czego nigdy wcześniej nie odważył: zapytać Simone Veil, aby cofnąć jej włosy.

"Zawsze wiadomo ci kok, gdybym poprosił Cię, aby go pokonać, to co robisz?" Podczas gdy wszyscy spodziewali się odmowę, cud nastąpi: jeden, który kilka lat wcześniej stał w Zgromadzeniu Narodowym przed publicznością mężczyzn w obronie prawa do aborcji jest uruchomiony, uśmiech usta. "Owszem!"

Korzystając z tej intymnej chwili, Simone Veil następnie wyjaśnia, dlaczego ona rzadko opuszcza włosy w dół tylko podczas cofania włosy. "Mam długie włosy, ponieważ byłem ministrem, ponieważ było o wiele łatwiej się rozczesują włosy, kiedy jechaliśmy cały czas i trzeba być reprezentacyjny. W przeciwnym razie trzeba iść do fryzjera codziennie co nie jest łatwe"Ona mówi, zanim Christophe Dechavanne zastraszyć. Długie włosy, krótkie włosy, dołączone lub indywidualny włosy ... cokolwiek, reszta Simone Veil Simone Veil. Cokolwiek fryzurę. 

Czytaj także: Zdjęcia - Śmierć Simone Veil z mężem Anthonym, 67 lat niezwykłej miłości