Straszna wiadomość dla świata telewizji i mediów. Dziennikarz Benoît Duquesne zmarł dziś rano z powodu zawału serca w Paryżu. Oświadczenie z Francji 2 ogłosił dziś po południu: "wszyscy pracownicy z Francji 2 udziały smutek i ból jego rodziny i jego bliskich", Na prawie 57 lat, Benoît Duquesne był żonaty z czworga dzieci. Jedna z jego córek, Marie Duquesne także po śladami ojca, ponieważ ona jest reporterem telewizji BFM.

Dyskretny ale utalentowana prezenterka na rzecz France Télévisions pozostawia honorowego dziennikarskiej kariery. Absolwentka prestiżowej Szkole Dziennikarskiej Lille we wczesnych latach 80-tych, zadebiutował na Europe 1 jako reporter. Przedstawiono również papiery tam rano. W 1988 roku dołączył do TF1 jako reporter. Następnie pokrywa różnych konfliktów (wojna w Bośni, wojny w Zatoce) dla Headline emisji, prawo do poznania i raportów.

W 1994 roku dołączył do France Télévisions domu, on nie opuści aż do śmierci. Zaczyna się zastępując gazety stają 13h i 20h. Widział swój moment chwały w 1995: ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich, ruszył w pościg motocykla przez Paryż do naśladowania nowego prezydenta Jacques'a Chiraca. Scena będzie czcić.

Od 2001 roku gospodarzem i skierowany A Hand opanować doskonały program dalszego dochodzenia śledczego, emitowany co drugą część wieczoru czwartek. Program regularnie bić rekordy oglądalności. Tematy, zróżnicowane i oryginalne (sprawa Clearstream WikiLeaks lub żywności) czasami zebrane ponad 14% widzów.

Hołd dla tego wielkiego specjalisty będzie dziś w dzienniku 20h France 2.

Łączymy się w bólu z rodziną Benoît Duquesne, w lewo za wcześnie.

Zdjęcia wzruszającej ceremonii pożegnalnej w obecności swoich przyjaciół z telewizora