Návrh malej kuchyne: možnosti plánovania a maximálnej funkčnosti v rámci štvorca. m

Funkčná verzia kuchyne v malom byte

Funkčná verzia kuchyne v malom byte

Každý priestor môže byť usporiadaný pohodlne a premyslene, a to najmä v prípade, že sa to týka jedlo. A ak sú k dispozícii len šesť štvorcových metrov, potom táto úloha nie je najjednoduchšia, ale celkom uskutočniteľná. Navyše, v takýchto podmienkach bude vhodné variť, pretože všetko je vždy v rukách v doslovnom zmysle.

 • Dôležité body
 • Farebný roztok
 • Možnosti rozloženia
 • Špecifické varianty plánovania
 • Výber kuchynskej sady
 • Chladnička a ďalšie vybavenie
 • Užitočné tipy
 • Výber štýlu
Uprednostňujte prírodné materiály pri zdobení malej kuchyne

Uprednostňujte prírodné materiály pri zdobení malej kuchyne

Pri vývoji návrhu takého kompaktného priestoru je dôležité maximalizovať jeho použitie. A to platí pre všetko - steny, podlahy, otvory, ak existujú. To znamená, že každý štvorcový centimeter by mal pracovať pre majiteľa.

Venujte pozornosť! Aby bolo koncipované možné realizovať, je potrebné opatrne vyberte si nábytok. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je objednať - v tomto prípade malé štvorec kuchyne sa zmestí všetko, čo potrebujete, a ešte viac.

Štýlový biely interiér vyzerá dobre s prírodným drevom

Štýlový biely interiér vyzerá dobre s prírodným drevom

Bez ohľadu na veľkosť, musíte obsahovať nasledujúce:

 1. chladnička a mrazničky - môžu byť vo všeobecnom module alebo samostatné.
 2. Plynový sporák /varná doska - to sú tie najdôležitejšie prvky. Výber tejto možnosti alebo veľkosti závisí od potreby varenia a finančných prostriedkov. Je pravdepodobné, že pre malú rodinu bude dostatok dvoch horákov rúra.
 3. Odsávač - jeho šírka je rovnaká ako šírka varnej dosky a je umiestnená priamo nad ňou. Existujú teleskopické modely, ktoré sú v malom priestore veľmi vhodné.
 4. umývanie - aspoň jeden.
 5. Pracovný povrch - nesmie byť dlhší ako 60 cm.
 6. Umývačka riadu.
 7. Pozastavené a podlahy skladovacie skrinky pre jedlo a riad.
Zastavený a lakonický dizajn bielej kuchyne s chrómovými akcentmi

Zastavený a lakonický dizajn bielej kuchyne s chrómovými akcentmi

Nie je povinné, ale je možné umiestniť predmety aj na 6 metrov štvorcových. m: rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra, multivarki.

Dôležité! Ak je priestor tak obmedzený, nainštalujte iné zariadenia na úkor hlavného zariadenia je iracionálne. Môžete umiestniť hriankovače, vaflovacie stroje a ďalšie vybavenie, keď tam je miesto pre nich.

Klasika v interiéri súkromného domu

Klasika v interiéri súkromného domu

Farebný roztok

Miestnosť je malá, takže môžete zabudnúť na tmavé farby - nepoužívame ich. To platí najmä pre podlahu, fasády sada nábytku, textil povrchová úprava stien. Ak ste zanedbali toto odporúčanie, môžete sa ocitnúť v nepríjemných podmienkach a miestnosť "rozdrví".

Tip! Riešenie farby svetla pomôže rozšíriť priestor. Zvlášť relevantné nie sú jasné, ale rozmazané obrazy na stenách, nábytok fasády. To vytvorí ilúziu priestoru, čo je v takýchto podmienkach veľmi dôležité. Skvelá možnosť - tapeta s fuzzy obrysmi.

Nie je nutné používať jasné kontrasty, ale aj priestor. V tomto prípade je vhodný farebný rozsah bez ostrých zmien.

Možnosti rozloženia

Toto alebo toto rozhodnutie v plánovaní závisí od pomeru dĺžky stien a ich vlastných preferencií. možnosti:

 1. lineárne - Je to vynikajúca voľba pre dlhé kuchyne. Všetky potrebné atribúty sú umiestnené pozdĺž jedného riadka v rade.
 2. L-tvarovaný - malá kuchyňa sa nachádza v blízkosti dvoch stien, susedných. Nábytok môže zaberať celú dĺžku alebo len čiastočne. V druhom prípade je možné použiť stranu s dverami.
 3. tvaru U - v tomto prípade kuchynská sada zaujíma 3 steny. Nie je to najlepšia možnosť, pretože priechod medzi nábytkom bude príliš malý, čo spôsobí ťažkosti pri varení.
Možnosti rozloženia pre obdĺžnikovú miestnosť

Možnosti rozloženia pre obdĺžnikovú miestnosť

Orientálny štýl s mozaikovou zástera

Orientálny štýl s mozaikovou zástera

Bez ohľadu na vybraté rozloženie, treba si uvedomiť, že v kuchyni by mali byť kľúčové body s umiestnením v určitom poradí. Najpohodlnejší spôsob, ako dať toto: chladnička - umývadlo - sporák. V takom prípade je ľahké získať jedlo - umývať - ​​variť. Pri určovaní miesta domácich spotrebičov je potrebné mať na pamäti, že vzdialenosť od stien alebo skriniek by mala byť aspoň 5 cm.

Tip! Pred schválením usporiadania by sa malo objasniť, či takéto usporiadanie je z technického hľadiska možné, či už bude možné zredukovať všetky komunikácie.

Zabudované domáce spotrebiče v minimalistickom interiéri

Zabudované domáce spotrebiče v minimalistickom interiéri

Špecifické varianty plánovania

Kuchyňa je len 6 metrov štvorcových. m sa v obytných oblastiach vyskytuje pomerne často a umiestnenie kľúčových prvkov v ňom je celkom typické:

Priamy vnútorný roh

Tento typ sa najčastejšie vyskytuje. Vzhľadom na skutočnosť, že vnútorný roh je voľný, je možné odstrániť nábytok a zariadenia z krátkej strany a prispôsobiť ho ako pracovnú plochu.

Tip! Roh headsetu priľahlých k dverám môže byť zaoblený - to zabráni problémom pri vstupe do miestnosti.

Na dlhej strane môžete nastaviť:

 • chladnička.
 • Varná doska.
 • Rúry.
 • Moika - môže byť stále presmerovaná na krátku stranu, ale nebude to veľmi výhodné pre hostiteľku variť.

Na opačnej stene je pohodlné zavesiť skrinky.

Umyť v rohu

Tu budete potrebovať hladké, zaoblené čiary. Umývadlo bude vyzerat skvele v kosení pultu. Možnosť takéhoto umiestnenia je skutočná len vtedy, ak je krátka strana zúžená. K dispozícii bude priestor pre chladničku / sporák / malú pracovnú plochu.

Tip! Pre takú kuchyňu je potrebné objednať polomer dvere, ktorých používanie uľahčí prístup k drezu.

Plážový štýl pre rekreačný dom

Plážový štýl pre rekreačný dom

Roh (bez chladničky)

Chladnička má veľa priestoru v miestnosti a je celkom možné ju vytiahnuť chodba - v tomto prípade, užitočný priestor pod podlahou závesné skrine. Toto riešenie vám umožňuje "prehrávať" zvonenie v slúchadlách a urobiť to praktickejší.

Baterie v retro štýle dobre zapadajú do moderného interiéru

Baterie v retro štýle dobre zapadajú do moderného interiéru

Výber kuchynskej sady

V obchode s najväčšou pravdepodobnosťou vybrať vhodnú náhlavnú súpravu nebude fungovať. Pri objednávke individuálnej výroby je potrebné zavolať testerov spoločnosti, ktorí budú robiť nábytok. Tu je dôležitá presnosť a dodržiavanie pomerov. Fasáda náhlavnej súpravy, rovnako ako steny, by mala byť svetlá, nie kontrastná s povrchovou úpravou.

V takejto kompaktnej kuchyni majú zaoblené rohy a úkosy výhodu. Stojí za to venovať pozornosť príslušenstvu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zo štandardných výkyvných dverí musia skláňať skrinky - tu je optimálne posuvné.

Venujte pozornosť! Vhodným a praktickým riešením je použitie skladacieho nábytku. Transormovací stoly, ktoré sa pohybujú na doske. Stoličky, ktoré zasahujú do steny alebo do nej a iné podobné možnosti.

Zástera z bielej rybieho dlaždice v modernom interiéri

Zástena z bielej kachľovej rybieho kosti v modernom interiéri

Chladnička a ďalšie vybavenie

Mnoho otázok pochádza z umiestnenia veľkého vybavenia, ako je napríklad chladnička alebo plynový stĺp. Existujú možnosti, ale jeden by mal starostlivo premýšľať nad touto alebo touto voľbou, a potom ho nemení.

Mali by ste začať od chladničky. Samozrejme, je to potrebné, ale je úplne možné, že to vyberieme z kuchyne chodby alebo chodby, ale toto rozhodnutie nebude veľmi praktické. Je lepšie sa pozornejšie zaoberať výberom modelu. Na predaj je veľa úzkych a vysokých, ktoré zaberajú malú plochu. Ak by bolo možné nájsť úspešný variant, potom je najvýhodnejšie umiestniť zariadenie blízko rezacieho stola alebo umývadla.

Venujte pozornosť! Chladnička môže byť funkčnejšia, na jej kovovom povrchu je možné upevniť háčiky na magnety. Na nich je vhodné zavesiť držiaky na uteráky, uteráky, iné ako ťažké jedlá, iné malé veci.

Chladnička pohodlne zaujme miesto vo výklenku

Pohodlné riešenie: chladnička sa nachádza vo výklenku

Pokiaľ ide o plynový stĺp, je často zavesená v kuchyni, pretože je prístup k všeobecnému ventilačnému systému. Tento zdanlivo cudzí objekt sa ťažko hodí, ale nie je. Stĺpec môže byť úspešne skryté:

 1. Nastavte sa v rohu, kde je to najmenej nápadné.
 2. Skryť za fasádou jedného z nich nástenné skrinky.
Netradičná verzia jedálenského stola so stoličkami

Netradičná verzia jedálenského stola so stoličkami

Užitočné tipy

Keďže priestor je obmedzený, musí sa používať čo najefektívnejšie. Niektoré tipy vám to pomôžu:

 • Môžete sa pokúsiť zvýšiť kuchyňu vďaka chodbe alebo skombinujte ho s miestnosťou.
 • Ako tabuľku pre jedálenský kút lepšie používať skladacie modely.
 • Namiesto okenného parapetu nainštalujte dosku stola - to pomôže vytvoriť priestor pre nábytok pod stenou. Bude to aj pracovná plocha a jedálenský stôl.
Pri malých rozmeroch je dôležitá funkčnosť každej časti

Pri malých rozmeroch je dôležitá funkčnosť každej časti

Veľké okná poskytujú veľa svetla

Veľké okná poskytujú veľa svetla

 • Pri objednávke by sa od náhlavnej súpravy vyžadovalo, aby hĺbka skriniek nie je štandardná 60 cm a pre 40 - to uvoľní toľko potrebného miesta.
 • Vstupné dvere v miestnosti možno odstrániť alebo urobiť tak, aby sa otvoril smerom von. Ďalšou možnosťou je posuvný systém.
 • Vyberte techniku ​​malého rozmeru so šírkou 55 cm Napríklad nad chladničkou na konzolách môžete opraviť mikrovlnnú rúru alebo zavesenú skrinku, pretože takéto modely sú často nízke.
Rozťahovateľná pracovná plocha - je to jednoduché a pohodlné

Rozťahovateľná pracovná plocha - je to jednoduché a pohodlné

 • Sklopné skrinky je lepšie objednať výšku stropu. Na najvyšších police môžete umiestniť niečo, čo nepoužívate každý deň, ale to, čo potrebujete v kuchyni.
 • Zástera je najlepšie vykonaná z malej mozaiky.
 • osvetlenie, napriek skromnej veľkosti miestnosti, musí byť veľa - bude to tiež vizuálne rozšíriť priestor.

Výber štýlu

Výber tohto alebo toho štýlu závisí od charakteristík miestnosti. V tomto prípade je malý, a preto by štýl mal byť taký, že tieto skromné ​​veľkosti neznižujú ešte viac. Možnosti sú:

 1. Provence - Svetlé farby, jemnosť a ľahkosť. To je presne to, čo potrebujete.
 2. podkrovie - Jednoduchosť a neprítomnosť náročných detailov. Tiež je vhodné, pretože miestnosť nebude preťažená.
 3. Klasika vo svetlých farbách je vždy relevantná a všade.
 4. minimalizmus - biela a šedá - ide o vynikajúcu voľbu. Len dôležité nie je preháňať s belosťou, aby ste nezmenili miestnosť do sterilnej nemocničnej miestnosti.
Moderný štýl v šedých tónoch

Moderný štýl v šedých tónoch

Útulný elegantný štýl

Útulný elegantný štýl

Tip! Ak chcete vytvoriť správny a harmonický dizajn v kuchyni so skromnou plochou, je to docela možné, ale musíte to urobiť. A dôležitá úloha v tomto smere je premyslenosť a maximálne využitie celej priestoru.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

69 − 61 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: