Ahşap lekesi: renkler ve profesyonellerden çizim sırları

İç kısımdaki ağaç çok güzel ve her zaman alakalı kalır

Iç ağaç her zaman alakalı kalır

Ahşap lekesi, ahşap işleme için eşsiz bir bileşimdir. Birçok kişi, bir leke kullanmanın malzemeye verilebileceğine inanıyor kahverengi renk. Ama aslında ahşap üzerine bir leke, renk düzeni çeşitliliği ile etkileyici olan bu ürün, iç mekanı doygunluk ve eşsiz görünümle tamamlamamızı sağlıyor.

İçindekiler:

 • Kompozisyonun özellikleri
 • Renk lekesini seçmek için kurallar
 • Leke uygulamak için yollar
 • Leke uygulaması
 • Renk Kombinasyonları Yaratmak
 • Profesyonellerin Sırları
Boya, boyadan farklı olarak, ağacın yapısını gizlemez

Leke, boyadan farklı olarak, ağacın yapısını gizlemez

Art Nouveau mutfağın içinde

Art Nouveau tarzı mutfağın içinde

Oturma odasının tasarımında duvar dekorasyonu

Oturma odasının tasarımında duvar dekorasyonu

Ahşap duvar dekorasyonu iç mekanınıza eşsiz bir görünüm kazandırır

Ahşap duvar dekorasyonu iç mekanınıza eşsiz bir görünüm kazandırır

Kompozisyonun özellikleri

Parlak leke ile kaplı parlak mutfak masası

Parlak mutfak masası, kaplı sarı leke

Modern lekeler yardımıyla farklı ahşabın kayalarını kolayca simüle edebilir. İnşaat piyasasında çeşitli tonların seçimi sunulmaktadır. Ancak sadece mükemmel bir görünüm oluştururken değil leke uygulanır. Ürün, doğal ahşaptan üretilen ürünün önemli ölçüde daha uzun süre dayanması sayesinde vazgeçilmez bir antiseptiktir. Bileşim, çürümeye, mikroorganizmalara, mantarlara ve böceklere karşı güvenilir bir şekilde korur.

Lekeler farklı tiptedir:

 • Su. Kompozisyonu nedeniyle büyük bir talep var. Özel bir mağazada, çalışma sırasında suyla karıştırılan hazır bir çözelti veya toz satın alabilirsiniz. Su lekesinin renk paleti, çeşitliliği ile etkileyicidir. İç mekanlara uygun olarak bireysel arzulara göre kolayca seçilebilir. Ahşap yüzeylerin işlenmesi için malzemenin avantajları, insanlar için çevre temizliği ve güvenliği, çevre, uygulama kolaylığı, tüketimde maliyet etkinliği, makul maliyet ve çeşitli renk tonlarıdır.

Bu tür bir kompozisyonun dezavantajları, ağacın yapısı ile etkileşime girmesidir, bu da neme nüfuz etmenin yolunu açar ve uzun bir kurutma periyodudur. Bu gereksiz fenomeni ortadan kaldırmak, yüzeyin özel bir vernikle işlenmesiyle elde edilir. Ahşap leke çıkarıcı üzerinde kullanılabilir her türlü ağaç.

Şık bir yatak odasının tasarımında gri ve renkli ahşapların güzel bir kombinasyonu

Şık bir yatak odasının tasarımında gri ve renkli ahşapların güzel bir kombinasyonu

Klasik tarzda güzel mutfak, oturma odası ile birlikte

Klasik tarzda mutfak, oturma odası ile birlikte

 • alkol, hangi sprey tabancaları yardımı ile uygulanır. Bir fırça ile çalışırken, pürüzsüz bir uygulama elde etmek neredeyse imkansızdır - bu onun ana dezavantajıdır. Ayrıca, çeşitli renklerde alkol lekesi üretilmez ve hızlı kurur.
 • yağ. Farklı bir renk paletinde üretilen bir malzemedir. Hemen hemen her pigment yağ bazında çözülebilir. Ahşabı etkilemez, basitçe uygulanır ve düzleşir, çabuk kurur.
 • Balmumu Akrilik, herhangi bir renkte satın alınabilir. Kompozisyon ahşap yüzeye eşit olarak düşer, malzemenin birinci sınıf bir savunucusu, ağacın yapısını mükemmel bir şekilde ayırır. Gerekirse böyle bir leke kullanılır mantar veya küfü ortadan kaldırmak.
Leke sayesinde ahşap yüzeyler parlak ve zıt görünebilir.

Leke sayesinde ahşap yüzeyler parlak ve zıt görünebilir.

Gri renkte şık bir yatak odası kişiliğinizi vurgulayacaktır.

Gri renkte şık bir yatak odası kişiliğinizi vurgulayacaktır.

Mobilyalarınız ne olursa olsun, leke, onun en pahalı ahşap türlerini

Mobilyalarınızın ne olduğu önemli değil - leke, en pahalı ağaç türlerine dışarıdan dönüştürülmesine yardımcı olacaktır.

Ancak, ne tür bir bileşim kullanıldığını, bunu yaptıktan sonra hatırlamakta fayda var. boyama prosedürleri Ürünü özel bir vernikle işlemek gereklidir. İşe bitmiş bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacak, maddenin güvenilir bir sabitleyicisi olacak ve uzun yıllar boyunca mükemmel görünümünü memnun etmesini sağlayacak. Eşsiz bir kompozisyonun yardımıyla, doğal bir desen oluşturabilir, ahşabın haysiyetini vurgulayabilirsiniz.

Renk lekesini seçmek için kurallar

Geniş ürün çeşitliliği nedeniyle, hem renkli hem de gölgede leke almak mümkündür.

Geniş ürün çeşitliliği sayesinde boyayı hem renk hem de gölgede toplamak mümkündür.

Rengi belirlemenin en iyi yolu, doğal olarak, küçük bir tahta üzerinde leke uygulamaktır. Gerçek şu ki, farklı ahşaplarda kompozisyon kendi tarzında tezahür eder.

Böyle bir seçenek mevcut değilse, uzman seçerken aşağıdakileri önermenizi öneririz:

 • tonun adı. Üreticinin rengi uluslararası sınıflandırmaya uygun olarak belirtmek zorunda olduğunu hatırlamakta fayda var; ancak yine de farklı ahşaplarda tonun farklı bir görünümü, doygunluğu ve derinliği olacak;
 • odun tipi, Bu işlem için uygun olacaktır. Renklendirildikten sonra doğal malzeme tamamen yeni tonlar elde edebilir, kompozisyonu emer - bu hatırlamaya değer;
Rustica tarzında leke ile açılan güzel bir masa üstü

Leke ile açılan güzel bir masa üstü rustik tarzı

Leke, ahşabı karakterize etmek için kullanılan bir tonlama sıvısıdır.

Bir leke, oduna sıra dışı bir ton vermek için kullanılan bir tonlama sıvısıdır.

 • kompozisyonun kalitesi. Farklı üreticilerin aynı lekeleri kendi yollarıyla doğal malzeme gibi görünebilir. Bu nedenle, maddenin düşük bir maliyetini sunan şüpheli şirketlere tercih vermeyin;
 • bileşimin yoğunluğu. Bileşimin küçük bir yoğunluğu ile leke, özellikle yumuşak kayalara, ağaca çok emilir. İşlem sonucunda elde edilmesi imkansızdır. derin ve zengin ton.
İnsanlar için ekolojik temizlik ve güvenlik - lekenin ana avantajları

İnsanlar için ekolojik temizlik ve güvenlik - lekenin ana avantajları

Leke sayesinde ahşap daha uzun sürecek

Leke sayesinde ahşap daha uzun sürecek

Tek bir tonla bile, farklı üreticilerin lekelerinin tamamen farklı tonlara sahip olabileceğini hatırlamaya değer. Büyük bir iş planı planlanırsa, profesyoneller formülasyonları bir üreticiden satın almanızı önerir. Fiyatı en uygun olan ahşap leke, en zarif tasarımı yaratmanıza olanak tanır. Ayrıca, zamana bağlı olmayan bir klasik. Ve yıllar sonra bile boyalı ahşap yüzey, güzel ve en önemlisi, gerçek bir görünüme sahip olacak.

Leke uygulamak için yollar

Leke uygulamak kolaydır ve düşük bir tüketimi vardır

Leke uygulamak kolaydır ve düşük bir tüketimi vardır

Herhangi bir tonun malzemesi bir fırça, tampon veya püskürtme tabancasıyla uygulanabilir. Renk kompozisyonunu uygulama yöntemi şunlara bağlıdır:

 • işlenecek alan. Küçük bir yüzey boyamanız gerektiğinde, bir tampon kullanabilirsiniz. Büyük alanlar için bir airbrush veya fırça kullanılması tavsiye edilir;
 • leke çeşitleri. Örneğin, alkol karışımları sadece bir püskürtücü ile uygulanır. Bölgeye bağlı olarak diğer madde türleri uygulanabilir.

Önemli! Kural olarak, şirket-imalatçı açıklamada uygulama hakkında bir tavsiye verir. Tavsiyeye sıkı sıkıya bağlı kalınarak, benzersiz sonuçlara ulaşabilirsiniz. renklendirme.

Uygulama yöntemi ahşap yüzey alanına ve lekenin bileşimine göre seçilir.

Uygulama yöntemi ahşap yüzey alanına ve lekenin bileşimine göre seçilir.

Duvarı bir ağaç ile bitirmek çok hoş görünüyor

Ahşap Duvar Dekorasyonu çok güzel görünüyor

Lekeyi yüzeye uygulama yöntemi, istenen sonuca bağlıdır:

 • Kompozisyonu özel bir cihaza püskürtün. Bu işlemle mükemmel bir şekilde düzdür, çizgiler oluşmaz ve yüzey düzgün bir şekilde renklendirilir;
 • formülasyonun paçavra ile uygulanması. Bu tip tedavi gözenekli ağaç türleri için idealdir. Bu tür işlemlerden sonra, görmezden gelen kayalar bile rafine dönüşür ağartılmış meşe ya da zarif bir çam ağacı;
Paçavra ile boya uygulaması

Paçavra ile boya uygulaması

 • Bir tampon veya küçük bir rulo ile uygulama. Bu işlem yöntemi küçük alanlarda kullanılır. Bileşimin gözeneklere derinlemesine nüfuz etmesine ve güzel doğal çizimler oluşturmasına izin verir;
 • kompozisyonun bir fırça ile uygulanması. Bu yöntem en sık günlük yaşamda kullanılır. Bir fırça yardımıyla pürüzsüz ve güzel bir şekilde uygulamak mümkündür, asıl önemli olan kurallara uymaktır.
Bir fırça ile leke uygulaması en yaygın yöntemdir

Bir fırça ile leke uygulaması en yaygın yöntemdir

Leke uygulaması

Küçük bir banyoya zıt iç

Kontrast iç küçük banyo

Uzmanların basit tavsiyesi, bileşimin doğru bir şekilde uygulanmasına yardımcı olacak ve istenen sonucu alacaktır. Yani, kompozisyon uygulamak için adım adım talimat böyle görünüyor:

 1. işlenecek yüzeyin hazırlanması. Önceden boyanmış ahşap ile tüm eski kaplamaların temizlenmesi gerekir. Ayrıca tüm kusurların zımpara kağıdı ile çıkarılması da tavsiye edilir;
  Renklendirmeden önce, yüzeyi dikkatlice hazırlayın

  Renklendirmeden önce, yüzeyi dikkatlice hazırlayın

  Bir öğütücü ile bir ahşap yüzeyin işlenmesi

  Bir öğütücü ile bir ahşap yüzeyin işlenmesi

 2. ilk katın uygulanması. Ahşap, gözenekleri kapattıktan sonra hemen uygulanmalıdır;
  İlk leke tabakasının uygulanması

  İlk leke tabakasının uygulanması

 3. ikinci katın uygulanması. Yeniden işleme sadece ilk tabaka kuruduktan sonra gerçekleştirilir.

Önemli! Leke sadece kuru bir ağaç üzerinde uygulanır. Bu sürdürülemezse, gelecekte bileşim bozulacak ve hatalı bir görünüm alacaktır.

Tonlama işlemini başarılı hale getirmek için lekenin kuru bir yüzeye uygulanması gerekir.

Tonlama işlemini başarılı hale getirmek için lekenin kuru bir yüzeye uygulanması gerekir.

Ahşap lekesi: renkler ve kombinasyonlar

Biraz hayal gücü gösterirseniz, bir ağacı boyaırken ilginç efektler alabilirsiniz.

Biraz hayal gücü gösterirseniz, bir ağacı boyaırken ilginç efektler alabilirsiniz.

Modern ahşap lekeleri yardımıyla farklı tonları birleştirirseniz en inanılmaz etkileri yaratabilirsiniz. Örneğin, hazırlanan yüzeyde tonun kompozisyonu uygulanır. "Beyazlatılmış meşe" - su lekesi. Bu ilk katman olacak. Tam kuruduktan sonra, daha karanlık bir renk tonu uygulanır, ancak zaten bir yağ bazında. Özelliklerine göre, bu leke ahşap yüzeydeki gözenekleri ve düzensizlikleri dolduracaktır. Karanlık kalacak, yüzeyin geri kalanı parlak kalacaktır. Kompozisyon tamamen kuruduktan sonra yüzey özel bir lak ile işlemden geçirilir.

İçinde ağaç neredeyse vazgeçilmezdir

İçinde ağaç neredeyse vazgeçilmezdir

Art Nouveau tarzında güzel ve çok rahat mutfak

Art Nouveau tarzında güzel ve çok rahat mutfak

Leke, en inanılmaz sonuçları alabileceğiniz benzersiz bir maddedir. Ancak, işlenmenin en önemli gerekliliği doğal ağaç türlerinin korunmasıdır.

Profesyonellerin Sırları

Küçük bir odanın alanını görsel olarak genişletmek için, iç dekorasyonda soğuk ışık tonlarını seçmelisiniz.

o küçük bir odanın alanını görsel olarak genişlet, İç tasarım için soğuk ışık tonlarını seçmek gerekir

Doğal olarak, profesyonel inşaatçılar ve tasarımcılar, eşsiz sonuçlar elde etmek mümkün olduğu için leke uygulama sırlarını kullanıyorlar:

 • Maddeyi kesinlikle ağacın lifleri boyunca uygulamak gerekir - bu şekilde ahşapın doğal deseni en çok vurgulanır;
 • leke kabul edilebilir bir tutarlılığa sahip olmalıdır: kalın veya çok sıvı olmamalıdır - bu, düzgün ve çizgiler olmadan uygulanmasına izin verecektir;
 • Uygulanan tabakalar mutlaka kurumuş olmalıdır - bu boyalı tabakanın dayanıklılığını sağlayacaktır;
 • Verniği tek bir yerde iki kez uygulamayın - bu karanlık alanlardan kaçınacaktır.
Oyma elemanları ile muhteşem ahşap bar sayacı

Muhteşem ahşap bar sayacı oyma elemanları ile

Ahşap leke: renk düzeni: eko tarzında rahat bir oturma odası

Eko-tarzı rahat oturma odası

Lekeler, son derece değer verilen ve mükemmel iç tasarımlar yaratırken tasarımcıların sıklıkla kullandıkları aranan bir maddedir. Ancak yüksek kaliteli bir sonuç için doğru şekilde uygulanması gereken bir bileşime ihtiyacınız vardır. Seçerken kalite ve fiyatın birbiriyle eşleşmesi gerektiğini hatırlamaya değer. Bu nedenle, ürünün güvenilirliğini ve dayanıklılığını garanti eden güvenilir üreticilerden satın alınması tavsiye edilir.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: