Bezpieczeństwo w domu: jak wybrać i zainstalować ochronę na drabinie od dzieci

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego i bariera dla dzieci

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego i bariera dla dzieci

Dzieci w domu - to szczęście, ale że były bezpieczne, trzeba się zająć, a one jeszcze nie poruszają się po pokojach. Szczególne zagrożenie dla dziecka w wieku od 6 do 10-12 miesięcy jest ukryte schody. Jeśli są, muszą być gruntownie ponownie wyposażone. Nie jest trudno to zrobić, jeśli podejmiesz wysiłek i wybierzesz właściwą ochronę dla schodów, ale miękisz nie spadnie dokładnie na niebezpieczne kroki i nie zrobi sobie żadnej krzywdy.

 • Dlaczego jest niebezpieczny?
 • Opcje ogrodzenia
 • Bariera
 • Wymagania dotyczące materiałów i wyglądu
 • Opcje własnymi rękami
Projekt klatki schodowej i bariery wykonany jest w jednym stylu

Projekt klatki schodowej i bariery w jednym stylu

Brak tralek naprawi naprężoną linkę

Brak tralek naprawi naprężoną linkę

Matowe szkło nie tylko zabezpiecza pomieszczenie, ale również zabezpiecza przejście schodów

Matowe szkło nie tylko chroni pomieszczenie, ale również sprawia, że ​​przejście przez schody jest bezpieczniejsze

Obecność dodatkowej poręczy ułatwi proces opadania i wznoszenia po schodach

Obecność dodatkowej poręczy ułatwi proces opadania i wznoszenia po schodach

Wąskie schody muszą mieć poręcz

Wąskie schody muszą koniecznie mieć poręcz

Dlaczego jest niebezpieczny?

Schody - jest to miejsce zwiększonego zagrożenia dla każdej osoby, nie wspominając już o dzieciach. Kiedy dziecko zdaje sobie sprawę, że może poruszać się po domu na swoich czterech, a następnie dwóch kończynach, wtedy, oczywiście, zaczyna aktywnie badać wszystko. Kroki są przedmiotem szczególnej uwagi, ponieważ bardzo interesujące jest to, co znajduje się powyżej / poniżej. Ponadto dziecko może utknąć między tralkami dłońmi, nogami, a nawet głową. Im wyższy i bardziej stromy projekt, tym większe ryzyko upadku.

Jeśli chodzi o syna lub córkę starszego, kroki staną się miejscem fascynujących gier, ponieważ możesz biegać, skakać, bawić się nimi tak, jak chcesz. Jest to również niebezpieczeństwo, ponieważ możesz potknąć się głupio, upaść i poważnie zranić siebie.

Że tak się nie dzieje, zadaniem rodziców jest sprawienie, aby przedmiot zwiększonego zagrożenia był bardziej chroniony, aw przypadku dziecka i całkowicie zabronione do badań, dopóki nie dorośnie.

Doskonały przykład szermierki w elitarnej szkole, którą można wykorzystać w domu

Doskonały przykład szermierki w elitarnej szkole, którą można wykorzystać w domu

Ważne! Nie należy lekceważyć bezpieczeństwa dziecka w domu. Jeśli nie jest zainteresowany dzisiejszymi schodami, nie oznacza to, że jutro nie będzie się tam wspinał, a rodzice nie będą mieli czasu, by mrugnąć okiem.

Obecność liny i siatki podkreśla morski styl pomieszczenia

Obecność liny i siatki podkreśla morski styl pomieszczenia

Opcje ogrodzenia

Ochrona może być inna, ponieważ w niektórych przypadkach trzeba zabezpieczyć wejście / wyjście na schodach. W innych przypadkach konieczne jest wyposażenie marszu w ochronę przed skokiem / upadkiem z niego. Główne elementy, które zapewnią przejście z pierwszego piętra na drugie:

 • Balustrada - to jest ogrodzenie, które jest umieszczone wzdłuż konturu struktury. Oprócz funkcji estetycznej wykonuje bieżnik - nie pozwala się zginać po drabinie. Zgodnie z prawem każda struktura zawierająca więcej niż trzy etapy musi mieć barierkę.
Stylowy i praktyczny design poręczy

Stylowy i praktyczny design poręczy

 • Ogrodzenie balustrad. Ten element jest przydatny, jeśli szyny mają duże odstępy tralki, często zdarzają się przedmioty kute i artystyczne, designerskie poręcze. W celu ochrony zarówno dziecka, jak i wyglądu, nie psuje się, przezroczysty ekran z trwałego tworzywa sztucznego jest zainstalowany od wewnątrz. Jest bezbarwny, co oznacza, że ​​będzie całkowicie niewidoczny.
Niewidoczny film zamocowany na tralkach

Niewidoczny film zamocowany na tralkach

 • Partycje Jeśli nie chcesz używać plastikowych barier, które będą wyglądać drewniane schody niezbyt atrakcyjny. Są one potrzebne, aby zmniejszyć prześwit między tralkami, co często jest większe niż wymagane przez normy. W tym przypadku często korzystaj z poręcznych materiałów - lin, tymczasowych drewnianych stojaków itp.
Metalowa rama do balustrad z przegrodą kolorowej liny

Metalowa rama do balustrad z przegrodą kolorowej liny

 • Poręcze - Są to elementy, które są dołączone do balustrada, dla nich możesz trzymać ręce podczas chodzenia. Ten element zapewnia dodatkową sztywność. Aby dziecko mogło swobodnie poruszać się po schodach, konieczne jest zapewnienie dodatkowej poręczy. Znajduje się na wysokości około 1 metra od niższego poziomu stopni.
Dolna poręcz jest po prostu konieczna, jeśli w domu są małe dzieci

Dolna poręcz jest po prostu konieczna, jeśli w domu są małe dzieci

 • Siatka. Jest zainstalowany między rozpiętościami, jeśli są one krótkie i istnieje ryzyko niepowodzenia między nimi. Siatka wygląda jak hamak, który w przypadku upadku zmiękczy.
Siatka zapewni bezpieczeństwo ruchu wzdłuż trasy

Siatka zapewni bezpieczeństwo ruchu wzdłuż trasy

Zwróć uwagę! Powyższe elementy ochronne są częściami konstrukcyjnymi. Tak więc balustrady i poręcze są zawsze, siatka jest łatwa do wyciągnięcia, a także tworzy dodatkowe przegrody między tralkami.

Kreatywne podejście do tworzenia przegrody przed upadkiem

Kreatywne podejście do tworzenia przegrody przed upadkiem

Bariera

Ten typ ochrony powinien być wyróżniony osobno, ponieważ nie chroni samej konstrukcji, ponieważ nie pozwala na to dziecku. Takie bramy można kupić lub zrobić samodzielnie - dziś nie stanowi to problemu.

Ogólnie rzecz biorąc, barierą jest bramy/drzwi, które są wykonane z drewna, metalu (światła), które nakładają się na wejście i wyjście ze schodów. Podczas tworzenia lub kupowania wymagane jest przestrzeganie takich norm:

Bariera przed upadkiem ze schodów, własnoręcznie wykonana

Bariera przed upadkiem ze schodów, własnoręcznie wykonana

 • Odległość między słupkami powinna wynosić 10 cm - to wyeliminuje szturchanie i zakleszczanie rąk, stóp, głowy.
 • Wszystkie stojaki muszą być szlifowane, bez zadziorów i innych uszkodzeń. Stojaki nie zaszkodzą dziecku, jeśli je zbada, a to na pewno się stanie.
 • Drzwi muszą być mocno przymocowane do marszu drabiny - aby nie mogły zostać złamane, roztrzaskane.
 • Ponieważ dziecko będzie zdecydowanie chude, szczupłe, a może nawet powiesi się, chwyciło uchwyty za drzwiami, wtedy konieczne jest, aby zapięcia i sama barierka wytrzymała. Oznacza to, że nie trzeba oszczędzać na elementach złącznych.
 • Blokada, na której ta bariera jest zamknięta, nie powinna być otwierana przez dziecięce dłonie.

Zwróć uwagę! Dzisiaj można kupić bariery odpowiednie dla wieku dziecka, a różne projekty są dostępne na rynku. Jeśli chodzi o ich wygląd, to wybór jest również szeroki, ponieważ jest to element schodów, który następuje organicznie dopasowane do wnętrza, aby nie zepsuć wyglądu.

Poręcze i furtki wykonane są w jednym stylu

Poręcze i furtki wykonane są w jednym stylu

Wymagania dotyczące materiałów i wyglądu

Po prostu ogranicz przestrzeń ruchu okruchów - to nie wszystko. Trzeba pomyśleć o tym, że użyte materiały nie są traumatyczne. Najwygodniejszym w tym względzie jest metal, drzewo, plastik.

Wybierz materiał na podstawie dostępnej drabiny. Jeśli jest drewniany, lepiej jest zrobić taką samą barierę. Przed użyciem jakiegokolwiek materiału należy sprawdzić jego powierzchnię: powinna być gładka, bez zadziorów, zadziorów. Jeśli drewno jest używane, musi być dalej przetwarzane kompozycje z gnicia, chrząszcze, pleśń. Jednocześnie należy używać bezpiecznych preparatów, ponieważ dziecko najprawdopodobniej będzie miało kontakt z elementami struktury.

Bariera pełni funkcję sufitu na konstrukcji dla dziecka

Bariera działa jak nakładka na konstrukcję dla bezpieczeństwa dziecka

Jeśli chodzi o elementy metalowe, najlepszym rozwiązaniem jest stal nierdzewna. Zalety tego materiału to wiele, między innymi:

 1. Trwałość i lekkość.
 2. Nie tworzy rdzy.
 3. Nie trzeba malować.
 4. Materiał jest hipoalergiczny.
 5. Trwałość.
Wysokiej jakości solidna konstrukcja wytrzyma przez wiele lat

Wysokiej jakości solidna konstrukcja wytrzyma przez wiele lat

Plastikowe panele ogrodzeniowe są również bardzo wygodne, ale aby nie nosić zagrożenia, ważne jest, aby wybrać produkt, który będzie wystarczająco lekki, ale nie delikatny. Ważne jest, aby sprawdzić certyfikaty, ponieważ tworzywa sztuczne mogą być toksyczne. Tylko po upewnieniu się, że produkt spełnia wszystkie standardy, możesz zainstalować go jako ochronę dla swojego dziecka.

Opcje własnymi rękami

Niech to będzie proste. Wszystko, co potrzebne:

 • Stojaki z drewna.
 • Elementy złączne do ściany.
 • Pętle do przymocowania do balustrady.
 • Zablokuj zatrzask.
Jedna z opcji tymczasowego mocowania bariery

Jedna z opcji tymczasowego mocowania

Wysokość ogrodzenia można obliczyć biorąc pod uwagę wiek i umiejscowienie konstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, wysokość będzie taka sama jak szyny schodowej. Wszystkie drewniane elementy powinny być zmielone i potraktowane związkami ochronnymi. Po wysuszeniu złożyć razem. Mianowicie:

 1. Krzyże: od góry i od dołu, w razie potrzeby, w środku, zrób odstęp.
 2. Na poprzeczkach wypełnij listwy w odstępach 5-7 cm.
 3. Zamaskuj elementy mocujące i zamontuj barierę na zawiasach przy wejściu.
 4. Podłącz zatrzask.
Stylowy design przegrody od upadku, wykonany własnymi rękami

Stylowy design przegrody od upadku, wykonany własnymi rękami

Po zakończeniu tej pracy pozostaje sprawdzić barierę za pomocą dziecięcych uchwytów i nóg.

Bezpieczeństwo dzieci w domu jest ważne. Powinno to być zapewnione przez rodziców, zwłaszcza jeśli istnieje taki obiekt jak schody między piętrami. A co najlepsze, podczas gdy dziecko nie może swobodnie poruszać się po domu, blokuje drogę na drugie piętro i pozostawia tylko pierwsze do badań.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 44 = 45

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: