Ako si vybrať vetrák pre súkromný dom: odborné poradenstvo a možnosti inštalácie

Vetrový generátor je skvelý nápad pre súkromný dom. Pomáha šetriť elektrickú energiu a udržiavať priaznivé životné prostredie pre životné prostredie

Vetrový generátor je skvelý nápad pre súkromný dom. Pomôže to šetriť elektrickú energiu a udržať ekologickú priaznivosť prirodzeného prostredia

Nedávno bol vyvinutý veterný generátor súkromný dom bola inovatívna technika, ale dnes sa čoraz viac vyskytuje v každodennom živote. Ak chcete vybrať takéto zariadenie pre svoj domov, musíte pochopiť, čo sú veterné elektrárne, aké druhy odrôd sú a aké podmienky sú potrebné pre ich plnú a nákladovo efektívnu prácu.

 • Čo je veterný generátor?
 • Odrody a vlastnosti veterných mlynov
 • Vypočítavame a vyberáme zariadenie pre váš dom
 • Dôležité podmienky pre nepretržitú prevádzku zariadenia
 • Varianty montáže veterných turbín
 • Ako si vybrať elektrický generátor
 • Vytvorenie veterného mlyna vlastnými rukami
Malá inštalácia malých veterných generátorov sa dá inštalovať priamo na strechu domu

Malá inštalácia malých veterných generátorov môže byť umiestnená priamo na streche domu

Veterná turbína s trojbodovým vodorovným rotorom

Veterná turbína s trojbodovým vodorovným rotorom

Čo je veterný generátor?

Toto zariadenie funguje na základe tohto princípu: otáčanie lopatiek, ktoré sú zasadené na hriadeli generátora, je spôsobené prúdením vetra - to spôsobuje striedavý prúd. Takáto elektrina sa nahromadzuje a uskladňuje v batériách, spotrebuje sa domáce spotrebiče podľa potreby. Táto schéma je veľmi zjednodušená. V skutočnosti sa niekedy vyžadujú zariadenia, ktoré menia elektrický prúd.

Schéma všetkých komponentov veterného generátora

Schéma všetkých komponentov veterného generátora

Po generátore je v tomto okruhu umiestnený regulátor. Používa sa na konverziu AC na DC, ktorá nabíja nabíjateľné batérie. Prakticky všetka technológia nefunguje na DC, takže po batérii budete potrebovať iné zariadenie - invertor. Toto zariadenie vykonáva operáciu v opačnom poradí, to znamená, že prevádza DC na striedavý prúd s napätím 220V. Počas týchto manipulácií dochádza k určitým stratám prijatej elektrickej energie, ktorá je približne 15-20%. To je veľká časť.

V prípade, že sa na výrobu elektriny (veterný mlyn a solárne panely alebo palivový generátor) používa niekoľko zariadení, bude potrebné doplniť okruh spínačom (ABP). Je potrebné, aby sa jedno z prístrojov zapli, keď je vypnuté, a ďalšie - záložné.

Ak chcete získať maximálny možný výkon, je potrebné umiestniť veterný mlyn pozdĺž toku vetra. Tento moment sa realizuje na základe weathervane. Je potrebné upevniť vertikálnu čepelku na opačnom konci generátora - to sa robí tak, aby sa rozvinula smerom k prúdom vzduchu. Ak sa použije silnejšia inštalácia, na ňom je namontovaný rotačný elektrický motor.

Odrody a vlastnosti veterných mlynov

Všetky veterné generátory sú rozdelené do dvoch skupín:

 • s rotorom umiestneným vertikálne;
 • s horizontálnym rotorom.

Menej účinná na získavanie elektriny je prvý typ: jeho účinnosť je menšia ako účinnosť horizontálnej, takmer trikrát. Výhody sú ľahká montáž a spoľahlivosť. Nízka hladina hluku umožňuje pripojiť takéto zariadenie na strechu domu a na úrovni so zemou. Takéto zariadenia sú stabilné pri nepriaznivých poveternostných podmienkach (hurikán, námrazy). Začnite pracovať zo slabej vetry 1-2 m / s.

Ak hovoríme o horizontálnej, potom potrebujú silu vetra najmenej 3,5 m / s, ale tieto zariadenia sú najbežnejšie. Úroveň účinnosti je 50%, ale hluk a vibrácie budú dostatočne vysoké. Na inštaláciu takéhoto zariadenia bude potrebný veľký voľný priestor až do vzdialenosti 100 metrov a vysoký stožiar.

Použitie veterného generátora pre súkromný dom 220V môže byť odôvodnené v niekoľkých prípadoch:

 • nedostatok možnosti zapojiť sa do verejného energetického systému;
 • zariadenie môžete vytvoriť sami;
 • v prípade aktívnej účasti na pohybe environmentálnej bezpečnosti planéty.
Jasné zloženie niekoľkých veterných generátorov so špirálovými lalokmi

Jasné zloženie niekoľkých veterných generátorov so špirálovými lalokmi

Venujte pozornosť! Len na to, aby si mohol montovať veterný mlyn, nedáva zmysel, pretože aj keď vaša zemepisná šírka neustále fúka vietor, neznamená to, že zariadenie bude z ekonomického hľadiska ziskové.

Vypočítavame a vyberáme zariadenie pre váš dom

Vzduchové prúdy nemôžu neustále prúdiť do vášho domu, plynový plyn. Ide o charakteristický prírodný fenomén, ktorý je ťažké nazvať trvalým. V jeden deň je to hurikán, v druhom je úplný pokoj. Predtým, než si kúpite vetrák pre súkromný dom alebo si ho urobíte sám, stojí za to určiť možnosti vetra vo vašom regióne. Odhaduje sa pomocou priemernej ročnej sily vetra. Tento parameter sa dá ľahko nájsť na internete.

Ak dostanete silu menej ako 4 m / s, nemali by ste inštalovať veterný mlyn, pretože nebude schopný generovať požadované množstvo elektrickej energie. Akonáhle sa rozhodnete v momente, kedy môžete zariadenie dať, mali by ste vybrať generátor pre napájanie.

pre napájanie jedného súkromného domu, v ktorých žije jedna rodina, sa vyžaduje priemerne 300 kWh za mesiac. Ak má váš región malý potenciál vetra, potrebujete vietorový generátor o výkone 2-3 kW. Pamätajte, že v zime bude elektrina viac ako v lete: je to kvôli rozdielu v rýchlosti vetra.

Dôležité podmienky pre nepretržitú prevádzku zariadenia

Akokoľvek je to oblasť, silu vetra nemôže byť konštantná hodnota: mení sa v smere a veľkosti. Bude nevyhnutne čas pokoja. Navyše v priebehu jedného dňa je spotreba elektriny iná a nemôže byť trvalá. Tieto faktory spôsobujú zložitosť konštrukcie veterného mlyna a jeho potreby batérií a meniča.

Prístroj vyrába energiu v malých dávkach a batéria sa hromadí, takže spotrebitelia ho môžu používať, keď ho potrebujú. Nie je potrebné inštalovať veterný mlyn bez ďalších uzlov, ale potom môžete zostať bez energie v pokojných obdobiach.

Ak stále chcete nainštalovať veterný generátor bez ďalších uzlov, potom je lepšie vybrať malé modely. Malý veterný mlyn v blízkosti strechy domu je pre vás dosť

Ak stále chcete nainštalovať veterný generátor bez ďalších uzlov, potom je lepšie vybrať malé modely. Malý veterný mlyn v blízkosti strechy domu je pre vás dosť

Je tiež potrebné pamätať na zariadenia na ochranu a samostatnú prevádzku veterného generátora. Na to závisí kontinuálna dodávka energie doma.

 • Všetky zariadenia sú nevyhnutne vybavené ochranou proti blesku: je to potrebné, pretože veterný mlyn je vysoká konštrukcia vyrobená z vodivých materiálov.
 • Je potrebné, aby zariadenie bolo vybavené ochranou pred námrazou - zabráni sa tak zamrznutiu lopatiek turbíny v chladnej sezóne.
 • Inštaláciu je potrebné vybaviť hasiacim systémom. Tým sa rýchlo nájde zdroj zapálenia, ktorého príčiny môžu byť viaceré: únik oleja, skrat, blesk.
 • Na vytvorenie fungujúceho veterného mlyna s rôznymi vetrami sa používa automatický brzdový systém. Vietor s vysokou rýchlosťou je schopný vypnúť redukciu a samotný generátor, takže bez brzdy to jednoducho nedokáže.

Varianty montáže veterných turbín

Než si kúpite vetrák pre súkromný dom 220 V, potrebujete vedieť, ako a kde ho nainštalovať. Existuje niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť pri inštalácii:

 • prístroj musí byť namontovaný na špeciálnej konštrukcii, ktorá musí nutne prekročiť o niekoľko metrov všetky neďaleké budovy;
 • Upozorňujeme, že v blízkosti by ste nemali byť stromy a pólov, ako aj predmety, ktoré znižujú výkon generátora;
 • najlepšia možnosť je odstrániť z apartmánového domu o 50 m, čo je spôsobené prítomnosťou hluku, čo môže spôsobiť, že ľudia nepohodlie.

Konštantná výroba energie v čase nebude dosiahnutá. Je to spôsobené tým, že sa prírodné podmienky neustále menia. Vopred zvážte, kde použiť nadmerné množstvo elektrickej energie, ktorá sa vyskytne pri silnom vetre. Napríklad je možné zabezpečiť ohrev vody v kotli alebo elektrickom ohrievači pre dom. Táto funkcia by sa mala zapnúť automaticky, keď je silný vietor a zaťaženie je slabé.

Pre klima s dlhšou zimou sú vhodnejšie modely vertikálneho usporiadania rotora. Takéto zariadenie môžete nainštalovať na zem alebo na nízky stožiar. Okrem toho môže byť priamo pripojený k mriežke pomocou ohrievač a bojler. V tomto prípade sa môžete pokúsiť robiť bez meniča a batérií. Najčastejšie môžete implementovať tento systém pripojenia sami, bez zapojenia organizácií tretích strán. Takýto generátor veternej energie môže slúžiť prívod tepla.

Je tiež potrebné vyriešiť niektoré problémy súvisiace s prevádzkou veterného mlyna:

 • po prvé, prítomnosť hluku. Toto je nepravdepodobné, že by ste potešili svojich susedov, navyše infrasound môže byť nepríjemný pre vypočutie. Ak chcete túto funkciu vylúčiť, nainštalujte zariadenie čo najviac z obytných budov;
 • po druhé, povinné uzemnenie a ochrana pred bleskom, ako aj signálny systém pre letectvo na najvyššom mieste štruktúry. Upozorňujeme, že počas prevádzky sa generujú vibrácie. To znamená, že stožiar by nemal byť v kontakte s inými predmetmi;
 • po tretie, samotný generátor a ďalšie časti systému. Nabíjateľné batérie a meniče vyžadujú pravidelnú údržbu a systematickú výmenu. Zdvíhací stôl musí byť tiež včas natretý, preskúmaný a starostlivý;
 • Po štvrté existuje možnosť poškodenia pri námrazení alebo silnom hurikáne.
Pravidelná starostlivosť o veterný generátor vám zaistí dlhú službu tohto asistenta

Pravidelná starostlivosť o veterný generátor vám zaistí dlhú službu tohto asistenta

Ako si vybrať elektrický generátor

Ak sa rozhodnete pre kúpu veterného generátora súkromný dom, ceny je potrebné skúmať. Venujte pozornosť zariadeniam vyrobeným v Rusku, ako aj vyrobeným v Číne: budú oveľa lacnejšie ako podobné zariadenia európskej výroby.

Ak chcete urobiť správnu voľbu, stojí za zváženie všetkých plusov a minustie zariadení. Výhody veterných generátorov:

 • náklady sú potrebné iba na udržanie inštalácie;
 • dobre koordinovaná práca nevyžaduje zásah;
 • zariadenie sa môže používať v mnohých klimatických zónach;
 • všetky komponenty systému sú vystavené menšiemu opotrebovaniu.

Nevýhody používania generátora zahŕňajú:

 • silný hluk počas jeho prevádzky;
 • uzemnenie je nevyhnutné;
 • je potrebná pravidelná prevencia;
 • Zariadenie sa môže poškodiť počas hurikánu alebo námrazy.

Súčasné trendy naznačujú, že veterný generátor sľubuje z hľadiska úplnej alebo čiastočnej výmeny dodávok energie pre súkromný dom. Prístroje s rôznymi solárnymi zariadeniami, dieselovými alebo benzínovými generátormi sú dobre kombinované. Zlepšovaním sa tieto systémy môžu stať alternatívou pre výrobu energie.

Vetrový generátor pre súkromný dom: Spoľahlivý vetrový generátor s vertikálnym rotorom

Spoľahlivý vetrový generátor s vertikálnym rotorom

Vytvorenie veterného mlyna vlastnými rukami

Nie je ľahké vytvoriť plne fungujúci veterný generátor pre súkromný dom s vlastnými rukami. Každá časť štruktúry musí plniť svoju špecifickú funkciu. Veterný mlyn je schopný premeniť rotačnú energiu na elektrickú energiu. Ak váš systém vytvára stabilný prúd, musí byť pripojený k batériám.

Nemôžete používať batérie na akumuláciu energie, ale ak sú k dispozícii, práca bude stabilná. Povinnou súčasťou je invertor, ktorý konvertuje energiu na požadované napätie 220V. Musí to byť hotovo malá veterná lopatka s otočným mechanizmom. Vrtuľa je pripevnená k stožiaru, pretože v nadmorskej výške existuje viac možností nájsť prúdenie vzduchu. Podpera musí byť spoľahlivá a odolávať zaťaženiu pred vetrom.

Je potrebné nájsť a zakúpiť generátor neodymu, ktorý umožní odstránenie veternej energie. Skrutka môže byť buď plachta alebo rotačná. Ak chcete zhromaždiť všetko a nainštalovať ho na podporu, musíte vytvoriť konkrétny základ, ktorý ho bezpečne udrží. Pomocou strihov je potrebné upevniť stĺpik vo vertikálnej polohe.

Jednou z možností na prípravu kostry pneumatík na nalievanie betónu

Jednou z možností na prípravu kostry pneumatík na nalievanie betónu

Aby jednotka mohla slúžiť dlhšiu dobu, je potrebné vykonať údržbu a nahradiť opotrebované časti včas.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

88 − 84 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: