Barbaris (58 fotoğraf): yazlıkta iniş ve çıkış

içerik

 • Kızamık çeşitleri: çeşitlilik ve çekiciliği
 • Barbaris: dikim ve bakım
 • Hastalıklar ve zararlılar
 • Kızamık nasıl çoğaltılabilirim: Temel teknikler
 • Barbaris - video, fotoğraf 

Kızamık çalıları senin üzerinde kaybolmayacak. bölüm - mor yaprakları ve parlakkırmızı meyve diğerlerinin arka planına ayırır bitkiler. Parlak renkli rengiyle özellikle etkili olan kızamık, çoğu bitki zaten dinlenmek için hazırlanıyor ve sonbahar görünecek peyzaj renk kaybetmeye başlar.

Kızamık parlak sarı çiçekler

Kızamık parlak sarı çiçekler

Kızamık dikenler

Kızamık dikenler

Kızamık - dekoratif ve meyve çalı, Kızamık meyveleri canlı şekerlerdir: soğuk, tatlı ve ekşidir, ayrıca reçel, reçel, komposto ve tentür yapmak için kullanılırlar. Çilek kızamıktan elde edilen meyve suyu, belirgin bir antibakteriyel ve antipiretik özelliklere sahiptir. Kızamık yaprakları, denizler için kullanılır, bunların infüzyonu, safra kanalı ve karaciğerin hastalıklarında bir anti-enflamatuar ajan olarak kullanılabilir.

Kızamık meyveleri

Kızamık meyveleri

Kızamık çeşitleri: çeşitlilik ve çekiciliği

rağmen bizim ön bahçelerinde uzun süre ve iyi bilinen "misafir" için amberbaris çalı, şimdi kendi içinde ilgi yeni bir dalgalanma yaşadığını. Bugün orada barberis çeşitlerinin çeşitli vardı: prostat şekilde güçlendirmek ve maskeleme eğimleri piramidal türleri kullanılır - coolies cihazlar için, parlak tabaka ile bazı örnekler soliternyh iniş dahil etmek.

Kızamıkçık çiçekleri

Kızamıkçık çiçekleri

170'den fazla türden en popüler olanı sunacağız:

 • amberbaris vulgaris - yüksekliği 3 m'ye kadar büyüyen dal çalı. Dik dik, bolca dikenli diken diken, yapraklar - zengin yeşil rengi. Çiçekler - parlak sarı, racemose çiçek salkımına toplanan, nazik bir bal aroması ile. İlk yıl, ikinci yılda renk değiştiren sarı veya sarımsı-mor renk tonu, dalları grimsi-beyaz. Meyveleri bol, yıllık, meyveleri parlak kırmızı, yemek için uygun olsa da, sarı ve hatta beyaz meyvelere sahip türler yetiştirilmektedir. Manzara kent koşullarına mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır, büyük bir saç kesimini mükemmel derecede tolere eder, çok donmaya karşı dayanıklıdır. İyi aydınlatma koşullarında daha iyi gelişmesine rağmen, toprak için düşük talep, aydınlatma için titiz değildir.
 • Kızamık Tounberg - kirli atmosfer, modern metropolde düşük yaprak döken çalı (en fazla 1 m), mükemmel bir duygu. Kuraklığa dayanıklı, toprağın bileşiminde talep edilmez. Yapraklar -, küçük dikdörtgen, zarif, 3 cm uzunluğunda, parlak yeşil ulaşmak alt kısmı - sizaya, sonbahar rengi, sarı, kırmızı, parlak değiştirildi turuncu ve hatta mor. Genç sürgünler çekici renktedir - mor-kırmızı, sarımsı veya parlak kırmızı, yaş kahverengi veya morumsu kahverengidir.
Barbaris Tunberga

Barbaris Tunberga

 • Dallar, sert (yaklaşık 1 cm) dikenlerle kaplıdır. Bu nedenle, peyzaj tasarımında bu türler, çoğu kez canlı geçilmez çitleri oluşturmak için kullanılır. Ve çalı saç kesimini kolayca tolere ettiğinden, doğru şeklini korumak kolaydır. Buna ek olarak, genellikle Japonca ve taş kullanılır bahçeleri, bankalarda rezervuarlar, Peyzaj kompozisyonlarında. Çiçeklenme 8-12 gün sürer, çiçekler - tek, dış - kırmızımsı, iç - sarı. Sonbaharda muhteşem görünümlü meyveler var - eliptik, mercan kırmızısı, parlak, ama kesinlikle yenilmez
Barbaris Tunberga

Barbaris Tunberga

 • kızamık Mary - Yoğun sütun taç ile Berberis thunbergii birçok çeşidi, bir 50 cm Sürgünler bir genişliğe ulaşır -. Düz, dikey subramose ulaşabilir 90-100 sm bir yüksekliği Yapraklar -. Altın sarısı, kenarlar - kırmızı-kırmızı kenar, sonbahar acquire farklı, parlak turuncu-kırmızı renk
kızamık Mary

kızamık Mary

Kızamık Maria'nın genç çalılar

Kızamık Maria'nın genç çalılar

 • kızamık portakal - iki çeşitle temsil edilir. Genç yapraklar ve sürgünler turuncu, "yaş" pancar rengi ve kırmızı sonbahar renk değişikliğinin başlangıcı ile olmak - Turuncu Roket parlak iki tonu çekiyor. Turuncu Rüya - yayılan bir taç ile düşük bir çalı. Özellikle sonbaharda iyi - yaprakları parlak kırmızı olur ve çok dona düşmez. Kış öncesi bahçenin gıcırtısını seyrelterek çalı "alevler"
Barbaris Turuncu Roket

Barbaris Turuncu Roket

Hala yeşil alt yaprakları ile Barbaris Turuncu Roket

Hala yeşil alt yaprakları ile Barbaris Turuncu Roket

Barbaris Turuncu Rüyası

Barbaris Turuncu Rüyası

 • kızamık yeşili - Sitenizde parlak güneşli bir nokta olacak. Yastık şeklindeki yoğun bir taç ile bu küçük (yüksekliği 50 cm'ye kadar, taç çapı 1 m'yi geçmez) çalı, tüm bitki örtüsü dönemi çekici kalır. Yaprakların rengi aydınlatma derecesine bağlıdır ve açık yeşilden altın sarısına doğrudur. Çok az yıllık büyüme var
Barbaris Altın

Barbaris Altın

Genç kızamıkçık altındır

Genç kızamıkçık altındır

 • barbar Atropurpura - orta-yüksek (1.5-1.8 metre) çalı, mevsim boyunca muhteşem, zengin bir renk mor kırmızı-kahverengi yaprakları korur. Çiçeklenme Haziran başında başlar ve ortalama 12 gün sürer. Mükemmel üreme - yaz kesimlerinin köklenmesi neredeyse% 100, tohum çimlenmesidir -% 90
Barbaris Atropurpura

Barbaris Atropurpura

 • kızamık superba - oldukça büyük (yükseklik ve çap olarak 4 m'ye ulaşabilir) dekoratif çalı. Yaz aylarındakırmızı, Mavi bir dokunuşla, sonbaharda rengini turuncu ve parlak kırmızıya değiştirin. Çalıların çekiciliğini ekleyin ve Eylül boyunca yoğun olarak yerleştirilmiş parlak kırmızı meyvelerde olgunlaşın. Çiçeklenme Mayıs ayında meydana gelir, çiçek - kırmızı-sarı, 5 cm kadar salkım salkımına toplanan
Barbaris superba

Barbaris superba

 • kızamık roket - Dikey sürgünler ve kısa dalları ile mor yapraklı sömürge çeşitliliği. Yapraklar kırmızımsı kahverengidir. Parlak yeşillik bir arka plana karşı tek bir koltukta muhteşem görünüyor
Barbaris roketi

Barbaris roketi

 • kızamık kırmızı - Kırmızı yapraklı kırmızı çıtır çıtır çeşitler - Kırmızı Chif, Kırmızı Sütun, Kırmızı Halı vb.
Barbaris kırmızı

Barbaris kırmızı

Barbaris: dikim ve bakım

Kızamık türlerinin çeşitliliğine ve farklılıklarına rağmen, hepsinin aynı dikim ve bakım koşullarına ihtiyacı vardır. Her şeyden önce, sitenin aydınlatmasına dikkat çekmek gerekiyor - doygun renklerin parlak bir yeşillik almak için, kızamık yeterince almalıdır ışık. Penumbrada renk ve parlaklık özelliklerinin parlaklığı kaybolmaya başlar, tüm yapraklar yeşilimsi bir renk alır. İstisna, yaprakları güneşte yanabilen, böğürtlen sarı "Aurea" dir, bu yüzden bunun için bir penumbrayı seçmek tercih edilir.

Kızamık sarı

Kızamık sarı "Aurea"

Kızamık pembe meyveler

Kızamık pembe meyveler

kir

İki temel gereksinim iyi drenajdır (kızamık su durgunluğunu tolere etmez) ve normal asitliğin toprağıdır. Peaty asidik topraklar kireçlenmeyi gerektirir - çalıların altında ekim yaparken 300-400 gram kireç, 200 g odun külü. Zarar vermez ve kum eklemez - bu da havalandırmayı iyileştirir.

Hafif pembe gül yaprakları

Hafif pembe gül yaprakları

İpucu! Bir çit elde etmek için, kızamık ekimi metre başına 2 çalılık oranında yapılır. Çalılar arasında tek bir dikimle, en az 2 m'lik bir mesafeyi koruyun.

Kızamık bir çit, çalıların altında toprak talaş ile işkence

Kızamık bir çit, çalıların altında toprak talaş ile işkence

bakım

Barbarların, çalıların altında toprağın sürekli olarak gevşetilmesi (ayıklanması) gerekir - toprak yapısını ve havalandırmasını iyileştirir, aşırı aşınmaya karşı korur. Tacın altında, toprağı kesebilirsin - talaş, turba, vb.

İpucu! Kızamıkçık çapraz tozlaştığı için, meyveleri toplamak için birkaç çalı dikmek gerekir.

Kızamık sarı çiçeklenmemiş çiçekler

Kızamık sarı çiçeklenmemiş çiçekler

Ek gübreleme

Kızamık baharı, dikimden sonraki ikinci yılda, azotlu gübrelerin getirilmesiyle, 25-30 gramlık üre suyunun bir kova üzerine döllenir. Bir sonraki beslenme sadece 3-4 yıl sonra yapılır.

Genç kızamık dekoratif çit

Genç kızamık dekoratif çit

sulama

Kızamık varil sık sulamaya ihtiyaç duymaz, doğal yağıştan elde edilen oldukça yeterli nem olacaktır. Şiddetli kuraklıkta, haftada bir kez, ılık suyla, dereyi kökün altına yönlendirerek, suyla karıştırılması tavsiye edilir.

Kızamık mor yaprakları ile

Kızamık mor yaprakları ile

budama

Zahmetli bir işlem, her şeyden önce - dikenlerin bolluğu nedeniyle. kesim bahçe perde işleme, bütün podmerzshie, kırık, hasarlı, hastalıklı, kuru ve zayıf sürgünler kaldırmak - İlkbaharda, kış uykusu sonra, sıhhi budama yapmak. Bu barberis meyve oluşumu çiçekli meyve vermenin sonra, çok soğuk hava kesebilir 2 yıllık dalları meydana olduğunu hatırlamakta yarar var. Çit oluştururken, çalılar dikim ikinci yılından başlayarak kesilir. Kızamıkçık az büyüyen çeşitlerin hastalıklı ve solmuş dallar dışında pratikte budama ihtiyacı yoktur.

Kızamık süslenmiş çit

Kızamık süslenmiş çit

Kızamıkçık kısa boylu çalı

Kızamıkçık kısa boylu çalı

Hastalıklar ve zararlılar

Barbaris hastalığa karşı oldukça dirençlidir ve daha az sıklıkla böcek zararlıları ortaya çıkabilir. Ana "sorun" ikiye ayrılabilir:

 • külleme - yaprakların her iki tarafında, yanı sıra meyve ve genç sürgünlerde beyaz bir kaplama olarak görünür. Etkilenen güçlü parçalar çıkarılır ve yakılır ve çalı preparatlarla püskürtülür.
 • Kızamık yaprak biti - çiçek salkımına ve yaprak tabakasının alt tarafına yerleşir, bu da yaprakların kurumasına, çıkmasına ve dökülmesine neden olur. Yaprak biti mücadele etmek için, çalı böcek ilacı ile tedavi edilir

Kızamık nasıl çoğaltılabilirim: Temel teknikler

Kızamıkların çoğaltılması birkaç şekilde yapılır:

 • tohumlar - olgun, tamamen olgunlaşmış meyveleri seçin, eti çıkarın ve kemik iyice kurutulur. Dikimden önce, tohumlar zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi ile muamele edilir. Sonbaharda (soğuk havaların başlangıcından önce) ya da ilkbaharda ekilebilir - bu durumda tohumlar, hazırlanan araziden yabancı otları dikkatli bir şekilde çıkararak, tabakalaşmaya (kumla karıştırılır ve soğuk bir yere yerleştirilir) ihtiyaç duyarlar. Bir yıl sonra, en güçlü kızamık fidanları seçilip kalıcı bir yere nakledilir. Meyveler ortaya çıktıktan 2-3 yıl sonra başlar.
Kızamık parlak kırmızı meyveler

Kızamık parlak kırmızı meyveler

 • kesimler - büyüme sürgünleri ile sulanan köklenme geliştirmek için, bir serada yıllık sürgünler ve kök gelen kızamık kesilmiş cuttings. Sera düzenli olarak havalandırılmalı ve gerektiğinde sulanmalıdır. Kesimlerin etrafındaki toprağın sürekli gevşemesi gerekir. İlk genç yapraklar ortaya çıktığında, film genç kesimleri sezmek için kaldırıldı
Böğürtlen kesimler tarafından çoğaltılması şeması

Böğürtlen kesimler tarafından çoğaltılması şeması

 • musluklar - çalı üzerinde genç bir yıllık dalı seçin, eğin ve bir yivin içine (yaklaşık 20 cm derinlik) yerleştirin, toprağa serpiştirin, böylece sadece ateşin üst yüzeyi yüzeyde kalır. Sonbaharda, kendi kendine dikim için hazır bir fide
Barberlerin musluklarla çarpma şeması

Barberlerin musluklarla çarpma şeması

 • Bush bölerek - ana çalı kazı ve kesilir. Eğer çalılık yeterince güçlü ve sağlam ise, kök sistemini ayırmak için testereyi kullanabilirsiniz, ancak genç köklerin zarar görmediğinden emin olmalısınız.
Birlikte çeşitli kızamık çeşitleri

Birlikte çeşitli kızamık çeşitleri

Kızamık - peyzaj tasarımı çalı için mükemmel uygun

Kızamık - peyzaj tasarımı çalı için mükemmel uygun

Sitenizdeki Barbariler - videoda düzgün bir şekilde nasıl görünecek?

Barberry's Fotoğraf

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

68 − 59 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: