Panoramiczne przeszklenie loggii i balkonu: 6 głównych sposobów oszklenia od podłogi do sufitu

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_12

Panoramiczny lub francuski przeszklenie balkonu lub loggii, od podłogi do sufitu, jest okazją, aby wpuścić więcej światła do mieszkania. Ciekawy widok z okna jest również częścią Twojego wnętrza, tak wielu właścicieli mieszkań dzisiaj stara się zainstalować oszklenie "na podłodze" na loggii, aby nie zasłaniać miejskiego krajobrazu nieprzezroczystym parapetem.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_01

Istnieje kilka opcji panoramicznych. Wybór tego lub innego rozwiązania zależy od tego, czy jest to autonomiczna loggia, czy loggia połączona z pokojem, całkowicie i częściowo demontując grupę okien z drzwiami balkonowymi.

Panoramiczne przeszklenie - ciepłe czy zimne?

Niektórzy klienci uważają, że zimne panoramiczne oszklenie jest jedyną możliwą opcją instalacji na balkonach w budynku wielorodzinnym. To nie jest tak: jeśli chcesz, możesz zrobić panoramiczną loggię i ciepło, odpowiednie do przyjemnej rozrywki nawet w zimnych porach roku.

Innymi słowy, ciepłe lub zimne panoramiczne oszklenie do wyboru to tylko kwestia gustu w połączeniu z funkcjonalną klimatyzacją. Jeśli planujesz wyjść na balkon zimą, na przykład, po zorganizowaniu tam mini-salonu lub ogrodu zimowego - musisz oczywiście zainstalować ciepłe szyby od sufitu do podłogi. Ale jeśli pytanie dotyczy tylko estetyki, a ty masz wystarczająco dużo letniego odpoczynku na balkonie - możesz ograniczyć się do zimnej, przezroczystej bryły.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_10

Ponownie, menedżerowie okien oferują szeroką gamę szkła: energooszczędne, przyciemniane, lustrzane, niskoemisyjne. Po zapoznaniu się z niuansami swojego mieszkania i życzeniem na budżet, ekspert poleci Ci kieliszek, którego instalacja stworzy największy komfort.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_06

Przedstawiamy krótki przegląd możliwych opcji, które może zaoferować nam nowoczesny rynek okien.

Zimne przeszklenie aluminium Provedal
(Wydano)

Postanawiając ograniczyć się do zimnego oszklenia loggii od sufitu do podłogi, należy zwrócić uwagę na aluminiowy system przesuwny profili Provedal.

 • Jedną z zalet Provedal jest wygodny przesuwny mechanizm otwierania: klapy łatwo przesuwają się po metalowych rolkach.
 • Maksymalny dopływ naturalnego światła w ciągu dnia.
 • System Provedal jest instalowany przy użyciu wysokiej jakości izolacji, która stanowi barierę dla hałasu ulicznego, a jednocześnie - dla jesiennych wilgoci lub letniego pyłu.
 • Efekt wizualny: od wewnątrz Twoje mieszkanie będzie wyglądać przytulnie, na zewnątrz - efektowne.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_08

Izolowane szyby plastikowe Slidory (Slidory)

Instalacja plastikowej, półprzezroczystej struktury Slidory od sufitu do podłogi, doświadczeni eksperci polecają tym, którzy chcieliby zaoszczędzić pieniądze z jednej strony, az drugiej - miejsce na małym balkonie.

 • System Slidors, w którym zostaną zainstalowane wybrane okna z podwójnymi szybami, spowoduje, że loggia i samo pomieszczenie będą cieplejsze.
 • Na uwagę zasługuje system uszczelniający, który daje wysokie wartości szczelności, a tym samym ochronę przed wilgocią uliczną, która przenosi pył wiatru i hałas miejski.
 • Osobliwością tego systemu jest "sprytny" mechanizm blokujący w postaci sierpowatego zamka, który zainteresuje tych, którzy żyją na niższych piętrach i boi się intruzów.
 • Ten system jest nieograniczony dla właścicieli mieszkań, którzy mają loggię lub balkon o zaokrąglonej formie.
 • Ramy systemu Slidors można pomalować na jaskrawe kolory, jeśli pasuje to do twoich preferencji wnętrza.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_09

Lamowanie na zimno bezramowe Lumon (Lumon)

Przeszklenia bezramowe Lumon jest dziś jednym z najmodniejszych trendów wnętrz miejskich. Twoja loggia, szczególnie umieszczona na wyższych piętrach, pozwoli Ci podziwiać panoramę otwarcia bez żadnych zakłóceń - twój widok pojawi się na horyzoncie.

 • Ze względu na liniowy i wizualnie prosty skandynawski wzór "pisma ręcznego", to przeszklenie nie zostanie zharmonizowane z klasycznym wnętrzem.
 • Latem twój pokój będzie pochowany w słońcu przez większość dnia, w deszczu będziesz mógł w pełni docenić piękno pogody, a zimą - z kuszącymi światłami miasta.
 • Nawet przy najsilniejszym wietrze nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo przeszklenia - system Lumon wykorzystuje odporną na wstrząsy hartowaną szybę o grubości 6-12 mm, zaprojektowaną tak, aby wytrzymać podmuchy wiatru.
 • System szklenia Lumon można zainstalować na balkonie szczęśliwych posiadaczy 3-metrowych otworów okiennych.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_02

Ciepłe szyby aluminiowe AGS (AGS)

Jeśli nadal chcesz zainstalować drzewo sylwestrowe na szklanej loggii i ustawić stół bankietowy obok niego, mimo mrozu, warto dać uprzywilejowany ciepły profil AGS.

 • Gwarantujemy "ciepło zimowe" dzięki wkładkom termicznym, które producenci wkładają do aluminiowych elementów systemu.
 • Profil AGS został pierwotnie zaprojektowany do szklenia szerokich otworów, innymi słowy, jest wystarczająco lekki i trwały, aby używać okiennic oszklonych na elewacji dużego salonu lub ogrodu zimowego z egzotycznymi roślinami.
 • Wartości profilu AGS dla izolacji cieplnej i akustycznej nie powodują żadnej krytyki - są tak dobre, jak bloków PVC.
 • Nagłe ochłodzenie i ocieplenie nie wpłynie radykalnie na mikroklimat loggii - profil AGS jest odporny na wzrost temperatury.
 • Po ustaleniu profilu AGS, możesz zrealizować swoje pomysły na temat piękna, zamawiając jego kolorystykę w kolorze, którego potrzebujesz w skali RAL; Ponadto kolorowa powłoka proszkowa stanie się dodatkowym profilem powłoki ochronnej, co jest ważne w metropolii.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_07

Ciepły profil z tworzywa sztucznego Rehau (Rehau)

Montaż ciepłego szkła od sufitu do podłogi za pomocą profilu Rehau pozwoli również na korzystanie z loggi przez cały rok - nawet jako garderoba lub siłownia.

 • W zależności od układu loggii i jej wnętrza, możesz otworzyć drzwi w dowolny sposób, bez poruszania się obiektami i bez żadnych niedogodności.
 • Pod względem szczelności balkon będzie chroniony przed kurzem w taki sam sposób, jak pomieszczenie.
 • Dźwięki wielkiego miasta praktycznie nie przenikają do pomieszczenia.
 • Ostre chłodzenie nie wpłynie na temperaturę wewnątrz loggi.
 • W przypadku oszklenia od sufitu do podłogi Rehau nie ma ograniczeń w geometrii loggii, w tym w nowych elitarnych nowych budynkach, których architekci często eksperymentują z zakrzywionymi balkonami.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_11

Panoramiczne przeszklenie loggii i balkonu: 6 głównych sposobów oszklenia od podłogi do sufitu

Ciepłe panoramiczne drewniane oszklenie

Ciepłe panoramiczne drewniane szyby wyglądają nie tylko stylowo i nowocześnie, ale również luksusowo. Ponadto taki półprzezroczysty projekt "od podłogi do sufitu" będzie naturalnie kontynuował każde etniczne wnętrze, a także pozwoli odtworzyć atmosferę "Prowansji" lub "kraju" na balkonie.

 • Cechą drewnianych ram jest to, że same regulują poziom wilgotności w oszklonym pomieszczeniu loggii, co jest bardzo ważne dla zdrowego mikroklimatu w całym mieszkaniu.
 • We wspólnej, przytulnej panoramie przeplata się absolutna izolacja od zewnętrznego hałasu.
 • Podczas produkcji ram drewnianych stosowane są innowacyjne uszczelki polimerowe, które stają się dodatkową barierą dla pyłu.
 • Jeśli chcesz otworzyć drzwi, możesz użyć mechanizmu obrotowego, składanego lub wahadłowego - wybór tego lub innego mechanizmu zależy tylko od umiejscowienia elementów wnętrza i funkcjonalnego przeznaczenia loggii.
 • Drzewo jest ekologiczne, a dziś jest kamieniem węgielnym wielu właścicieli apartamentów miejskich.

Przeszklenie od podłogi do sufitu jest okazją nie tylko do podkreślenia stylowego wyglądu domu, ale także do ustawienia codziennej rutyny na najwyższym poziomie. Doświadczeni menedżerowie okien, którzy doceniają swoją pracę, z pewnością pomogą wybrać najlepszą opcję dla panoramicznego oszklenia.

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_04

panoramnoe_osteklenie_lodzhii_6_sposobov_05

Jeśli chcesz w pełni cieszyć się panoramą miasta, zaprojektuj przeszklenia od podłogi do sufitu wraz z OKNASTREET.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 5 = 7

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: