סגנון Chinoiserie: סקירה של הרעיונות הטובים ביותר בצומת של רוקוקו פנים סיניים מסורתיים

הרוויה של הפנים הוא אחד המאפיינים"китайщины"

הרוויה של הפנים הוא אחד המאפיינים של "סינית"

Shinuazri בתרגום מילולי מצרפת פירושו "סין". כיוון הסגנון התפתח כסניף רוקוקו תוך שימוש בטכניקות של האמנות העתיקה של סין. פותח באופן פעיל בציור, אדריכלות, עיצוב פנים ואת האופנה. על מה זה הכיוון וכיצד לשחזר אותו בבית - נוכל להבין את זה בפירוט רב יותר.

  • הופעתה של chinoisry באירופה
  • יישומים
  • תכונות
  • יצירת סגנון בפנים
שילוב של טפט וריהוט בסגנון של chinoiseries

שילוב של טפט וריהוט בסגנון של chinoiseries

הופעתה של chinoisry באירופה

מקורו של הכיוון האקזוטי באירופה מותנה על ידי האינטרס של החברה האריסטוקרטית של אירופה מזרחיים, ובמיוחד לסינים פורצלן. ספינות של חברת הסחר של הודו המזרחית הביאו באופן קבוע דברים מהממלכה התיכונה, והמלחים דיברו על הארץ העתיקה המסתורית, לעתים קרובות מייצגת את המציאות. לכן, התעניינות בציוויליזציה הלא-ידועה, אשר השתמשה בחיי היומיום, שנהב, משי והפורצלן המשובח ביותר.

עבור אירופה בסוף המאה ה -17, כלי של כסף וזהב כמו התגלמות של שגשוג מותרות. עם זאת, המראה של כלי חרסינה הראה כי ההמצאה המזרחית היא נוחה יותר היגיינה בחיי היומיום. לפיכך, כלי סינית לכבוש מקום של כבוד ארמונות מלכותיים.

עבודה מעודנת של אדונים סינים של המאה ה -17

עבודה מעודנת של אדונים סינים של המאה XVII

בתחילה הובאו סחורות סיניות ביחידות, אך בהדרגה גדלה כמות היבוא, אך המחירים נותרו גבוהים למדי. לכן, האירופאים מתחילים ליצור מוצרים, מחקה את המלאכה הסינית. כתוצאה מכך, הסגנון של chinoiser התחיל.

אל הפתק! Shinuazri הוא חזון אירופי של האקזוטיזם המזרחי. המוצרים שנוצרו על ידי המאסטרים האירופי הם סגנונות, ואין ספק של כל ודאות.

עניין פורצלן הוא שנוצר על ידי קסם חדש עם מסורות מזרחיות, פילוסופיה ותרבות. אף על פי שדיעות האצולה האירופית על סין היו שטחיות למדי, ותחביבים אלה לא היו שונים מהידע העמוק, הכיוון הפך להיות נפוץ יחד עם תרבות שתיית התה. ארמון פארקים בהדרגה החלו להיות מעוטרים גן, מעוטרת בסגנון פסאודו-סיני, שבו הפופולרי טקסי תה.

יישומים

מגוון רחב של סגנון של chinoiser קיבל אמנות דקורטיבית ויישומית. הקדחת הסינית, האופפת את צרפת, אנגליה וגרמניה, ניכרת במיוחד ביצירת אביזרים שונים. מעריצים מקוריים ומטריות עם קישוטים אקזוטיים הפכו לתכונה חיונית של חייו של כל אריסטוקרט. בבתים, יותר ויותר פריטים חדשים "עבור סין" הופיע בצורה של פסלוני פורצלן ו אגרטלים.

בשלב המוצא, הסגנון הפסוודו-סיני שימש לעתים קרובות ציור של חדרי ציור ו boudoir. מסין מיובאים מסכים ניידים, שמציעות כמות גדולה של לכה ועיצוב מגולף. ניסיונות לייבא לכה מסין לא היו מוצלחים בגלל תקופת האספקה ​​הארוכה. יצירת הגרסה של לכה סינית על ידי יצרני הרהיטים האירופי הרחיבה את טווח צבע מותר לייצר גוונים בהירים. אופנה הפנים בסגנון של chinoiser הופיע בשיא של הרוקוקו.

מסך סיני אלגנטי, צבוע ביד

מסך סיני אלגנטי, צבוע ביד

הקסם עם הצבע הסיני משתקף בחליפה. הקישוט השתנה בדים, ונעשה בהיר יותר, בדפוסים הופיעו סצנות סיפור. ההבדל העיקרי מן הרוקוקו היה לוח הצבעים בצורה של מוטיבים צמחיים יותר. בחליפת הנשים השתנתה הצללית. שמלות עם שרוולים תחרה זכו לפופולריות בקרב האירופאים, במיוחד בקרב הצרפתים. גם הבריטים אהבו כובעי קש.

אל הפתק! ברוסיה הופיעו בימי שלטונו של פיטר הראשון, שהבחין בסגנון יוצא דופן במהלך שהייתו באירופה. הארמון הסיני, שהפך ליצירת מופת של האמנות הרוסית, נחשב לנציג הבולט ביותר של אותה תקופה.

למרות העובדה כי המראה החיצוני אינו דומה הארכיטקטורה של סין, עבור הרוסים זה האנדרטה הפך את התגלמות התרבות המזרחית. כמו כן, מבנים בסגנון של chinoiserie נוצרו Tsarskoe Selo - ארבור וגשרים.

תכונות

תכונה ייחודית של chinoiser הוא השימוש של קישוטים ייחודיים עבור חיפוי קיר. טפט של בד עם תמונה של ציפורים אקזוטיות, דרקונים ונחשים מהאגדות סימלו נבואות טובות. כדי לקשט את הקירות עם סמלים של אריכות ימים, אושר או כוח, הקירות נבחרו עם תמונות המתארים הרים, עטלפים, דרקונים ופרחים.

השימוש בדפוסים סיניים בצורה של ציפורים ופרחים נעשה שימוש נרחב הפנים המודרנית

דפוסי סיני בצורה של ציפורים ופרחים נמצאים בשימוש נרחב פנים מודרניים

בתחילה, הטכנולוגיה של ביצוע טפט המשי היה לא רק קשה, אבל יקר. הראשון כיסויי משי והטפט הובא על ידי הצרפתים מסין. ייצור עם מינרלים שונים יצרו רכות מדהימה ובוהק. דקורטורים בחרו את הציורים המפוארים ביותר, צבועים ביד.

אל הפתק! ככלל, הציורים מעוטרים רק בחלקו העליון של הקיר, ומשמשים לשארית הקיר מַעֲמִיד עשוי עץ או קרמיקה. לאחר מכן, מאסטרים אירופיים, בהיותם בסיס המקור המיובא, למדו ליצור טפטים נגישים יותר, שמירה על סגנונות.

התפרעות של צבעים של פנים אירופה בסגנון של chinoiseries

התפרעות של צבעים של פנים אירופה בסגנון של chinoiseries

המאפיין העיקרי של chinoiserie הוא מותרות של חומרים המשמשים ליצירת מוצרים. השפעתה של צרפת, שהפכה לאחד המעריצים הראשונים של סגנון זה, ניכרת עדיין ביוקרה ובתחכום שלה. עבור התקופה המוקדמת של "סינית" מאופיין על ידי שימוש חלקי רהיטים בשחור, זהב ו צבע אדום.

ריהוט מצויר מהמאה ה -17

ריהוט מצויר מהמאה ה XVII

דוגמה שילוב של רהיטים בסגנון פסאודו סינית בדירה מודרנית

דוגמה שילוב של רהיטים בסגנון פסאודו סינית בדירה מודרנית

אל הפתק! עם התפתחות של סגנון, לוח הופך ניטרלי יותר וקל, כסוף, סלט ו כחול ביצועים.

ערכת צבעים רכה יותר בפנים של תקופה מאוחרת יותר

ערכת צבעים רכה יותר בפנים של תקופה מאוחרת יותר

כדי ליצור סביבה שלווה ומתוחכמת, נעשה שימוש באביזרי פורצלן שונים - צלחות, אגרטלים ו פמוטים.

צירוף אופייני של דפוס אלגנטי בסיס לבן של פריטים פנים

צירוף אופייני של דפוס אלגנטי בסיס לבן של פריטים פנים

הסתגלות רב שנתית של chinoiser על ידי האירופים מותר ליצור סגנון אגדה מדהימה, שהפך קלאסי אמיתי, בשימוש בכל עת.

Shinoiserie יתאים אלה שאינם אוהד של קמצן מינימליזם או קר היי טק, ובוחר גרסה של סגנון אקזוטי ומתוחכם לעיצוב החדר. אבל כיוון שההמצאה המצומצמת מוגזמת במקצת ותיאטרלית בגלל ההבחנה והבהירות של הצבעים, יש צורך להוסיף "סינים" אל הפנים במתינות, בניסיון לא להגזים.

יצירת סגנון בפנים

העיצוב של החדר בסגנון של chinoiser הוא איחוד של כל התחומים שבהם הכיוון התפתח לאורך שנים ארוכות: אמנות דקורטיבית ויישומית, ציור, תרבות.

חשוב! בעת יצירת בסגנון פסאודו סינית, אגרטלי חרסינה משמשים בהכרח, ציורים, טפט עם הדפסיםמסכים ופרטים רבים אחרים.

כדי להשיג אווירה של השכבות הגבוהות ביותר של החברה באירופה, הפתרון הטוב ביותר הוא לשלב בסגנון קלאסי עם תוספת של chinoiserie. המשחק של ניגודים בצורה של מותרות עם הפשטות של צורות יהפכו Godsend אמיתי ביצירת פנים.

עצה! כדי ליצור מחדש את "סינית" הדרך הפשוטה ביותר היא להשתמש טפט מצויר משי. אין צורך לכסות את כל קירות החדר, שכן מדובר בפרשה יקרה מאוד. בעוד יישומים דקורטיביים סלקטיבית (לדוגמה, פאנל) יעשה מוקד מרהיב על אזור מסוים.

אם chinoiser נבחר עבור חדר השינה עיצוב, אז באמצעות נייר הקיר ניתן להקצות מקום ב ראש המיטה, משלימים את ההרכב עם משי סיני כריות.

ריהוט גם משחק תפקיד ענק בעיצוב הפנים של בסגנון פסאודו סינית.

אל הפתק! עבור הסלון, לוקרים לכה בהירים עם חוט הם מושלמים. הם משולבים באופן מושלם עם טפט משי של גוונים וריהוט בסגנון קלאסי. עבור הספרייה, חדר השינה או סלון יהיה מזכירות שחור מתאים עם מספר רב של משרדים מעוטר קישוטי זהב. מוצרים אלה נראים מקוריים מאוד מעולה, יצירת מקום עבודה אלגנטי.

למרות הסגנון האקזוטי המובהק, עם ביצועים מוכשרים, אלמנטים בעיצוב של chinoiser נראה די אורגני כמעט בכל כיוון. אתה רק צריך כראוי לשחק את הפרטים ולהתמקד סולם צבע.

אל הפתק! הדרך הקלה ביותר ליצור נושא מזרחי היא להציב מסך עץ מעוטר בציור סיני מסורתי עם נופים טבעיים או ממחיש חיי היומיום.

בנוסף לעומס סגנוני, אובייקט כזה יכול לבצע את הפונקציה של תחום החלל: לדוגמה, כדי להפריד את מקום השינה מן הספה לקריאה. לאחר הגדרת המסך מאחורי הספה בסלון, אתה יכול להפגין את כל המותרות של סגנון מזרחי בפנים. עבור שילוב הרמוני יש להוסיף שולחן מגולף או שולחן סיני.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

99 − 92 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: